1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Kültür ve Turizm Bakanlığı 140 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuruları Başladı
Kültür ve Turizm Bakanlığı 140 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuruları Başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 140 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuruları Başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı koruma ve güvenlik görevlisi kadrolarına sürekli 140 işçi alımı başvuruları başladı. Koruma ve güvenlik görevlisi işçi alımları başvuru şartları ve detaylarına My Memur haberden ulaşabilirsiniz. İşçi alımı başvuruları için tıkla

A+A-

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2019 yılı memur, personel, işçi alımları kapsamında taşra teşkilatı birimlerinde koruma ve güvenlik görevlisi olarak hizmet etmek üzere 140 sürekli işçi alımı için başvurular alınmaya başladı. Bakanlığa 140 koruma memuru alımı başvuru şartlarını ve detaylarını araştıran adaylar için My Memur olarak gerekli tim bilgileri hazırladık. Kültür ve Turizm Bakanlığı 140 kamu personeli “Sürekli İşçi” kadrolarına personel alımı şartları, KPSS şartı, YAŞ şartı, ASKERLİK şartı ve illere olan kontenjan dağılımı şu şekildedir:

140 KORUMA VE GÜVENLİK PERSONELİ ALIMI KONTENJAN LİSTESİ

Adana (5), Afyonkarahisar (2), Aksaray (2), Ankara (7), Antalya (10), Balıkesir (1), Batman (5), Bilecik (1), Bitlis (3), Burdur (2), Bursa (5), Çanakkale (3), Diyarbakır (1), Düzce (3), Edirne (3), Gaziantep (3), Hatay (2), Isparta (1), İstanbul (8), İzmir (3), Kahramanmaraş (3), Karaman (2), Kars (4), Kırıkkale (2), Kırşehir (3), Konya (6), Kütahya (4), Manisa (2), Mersin (6), Muğla (5), Muş (2), Nevşehir (1), Osmaniye (2), Rize (1), Sakarya (3), Samsun (1), Şanlıurfa (4), Tekirdağ (2), Trabzon (3), Tunceli (5), Uşak (3), Van (4), Zonguldak (2) olarak açıklandı.

140 KORUMA MEMURU ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İş yerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak gerekiyor.

Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak gerekiyor.

Görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmamak gerekiyor.

Engelli ya da eski hükümlü olmamak gerekiyor.

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak gerekiyor.

Vardiyalı çalışmaya engel durumu olmamak gerekiyor.

140 KORUMA MEMURU İŞÇİ PERSONEL ALIMI “YAŞ” ŞARTI

18 yaşını tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

140 KORUMA MEMURU İŞÇİ PERSONEL ALIMI “ASKERLİK” ŞARTI

Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak) gerekmektedir.

140 KORUMA MEMURU İŞÇİ PERSONEL ALIMI "CEZAİ HÜKÜMLER"

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak

140 KORUMA MEMURU İŞÇİ PERSONEL ALIMI "SİLAHLI ÖZEL GÜVENLİK BELGESİ" ŞARTI

5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun ilgili maddelerine göre alınmış ve son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik belgesine sahip olmak, (Yapılacak olan sözlü sınavda başarılı olup, asıl adaylar arasına girenlerin atama işlemi yapılırken, atama için Bakanlığa ibraz edecekleri belgeler arasında yer alan bu belgenin geçerlilik süresinin dolmamış olması gerekir.)

KORUMA MEMURU İŞÇİ PERSONEL ALIMI “MEZUNİYET” ŞARTI

Son başvuru tarihi itibarıyla, herhangi bir yükseköğretim kurumundan lisans düzeyinde mezun olmak gerekiyor.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

İşe alınacak işçilerin deneme süresi en çok iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi, bildirim süresine gerek olmaksızın ve tazminatsız, feshedilecektir.

Adaylar, kamu hizmetinin görülmesini temin amacıyla ihtiyaç duyulan illerde bulunan hizmet birimlerinde istihdam edileceğinden, iller arası nakil hakkı verilmeyecektir.

İlan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
5 Yorum
İlgili Haberler