1. HABERLER

 2. İŞ İLANLARI

 3. SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

 4. Kültür ve Turizm Bakanlığı 248 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!
Kültür ve Turizm Bakanlığı 248 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı 248 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı, KPSS (B) grubu puan sıralamasını esas almak şartıyla 248 Sözleşmeli Personel alımı yapıyor.

A+A-

Kültür ve Turizm Bakanlığı Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesinde yer alan Türk Tarih Kurumu Başkanlığınca desteklenen arkeolojik kazı projeleri kapsamında adedi ve görev yeri aşağıda belirtilen çalışmalarda istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre 248 sözleşmeli personel alınacaktır.

Hangi Kadrolara Sağlık Personelleri Aranıyor?

 • 162 Arkeolog,
 • 39 Müze Araştırmacısı,
 • 47 Restoratör

Başvuru Genel Şartları Nelerdir?

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının A bendinde sayılan genel şartları taşımak.
 • Arkeolog ve Müze Araştırmacısı unvanlı pozisyona başvuracak adaylar için, Lisans düzeyinde 2020 KPSS (B) grubu sınava girmiş olmak. Sıralamada 2020 KPSSP3 puanı esas alınacaktır.
 • Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler" hükmüne uygun olmak.
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Başvuru Özel Şartları

 • Arkeolog Unvanlı Pozisyon için; Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Arkeoloji, Arkeoloji ve Sanat Tarihi, Klasik Arkeoloji, Prehistorya, Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi, Prehistorik Arkeoloji, Tarih Öncesi Arkeolojisi bölümlerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmak.
 • Müze Araştırmacısı Unvanlı Pozisyon için; Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren; Sanat Tarihi bölümü veya denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının ilgili bölümünden mezun olmak.
 • Öğrencilik yılları ve 2020 yılı dâhil ilanda belirtilen kazı çalışmalarının içinde bulunup bulunmadığına bakılmaksızın herhangi bir kazı çalışmasında en az bir sezon görev almış olmak. (Sezon ifadesi herhangi bir kazı çalışması için 30 günü ifade eder.)

Başvuruda İstenen Belgeler

 • Fotoğraflı başvuru formu (eksiksiz doldurulacak)
 • Diploma/ mezuniyet belgesinin fotokopisi (pdf.)
 • T.C. Kimlik Kartı/ Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Arkeolog ve Müze Araştırmacısı pozisyonları için Lisans 2020 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi.
 • Son altı ay içerisinde alınmış adli sicil belgesi (e-devlet ile alınabilir.)
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi (e devlet ile alınabilir.)
 • Arazi ve şantiye şartlarında çalışmaya engel halinin bulunmadığı hususunda, adayın yazılı beyanı.

Başvurular sadece Kurumun https://basvuru.ayk.gov.tr internet adresi üzerinden alınacaktır. Başvuruda https://basvuru.ayk.gov.tr adresine girilerek başvurmak istedikleri kazı projesi alanı veya merkeze (Türk Tarih Kurumu) ilişkin başvuru formunun eksiksiz doldurulması ve 3. maddede belirtilen “Başvuruda istenen Belgelerin” eksiksiz sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Başvurular 02-06 Kasım 2020 tarihleri arasında alınacak olup son başvuru tarihi 06 Kasım 2020 saat: 18.00’dır. Posta veya elden yapılan başvurular, eksik belgesi olan başvurular ve başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Kadrolara göre özel şartlar aranmaktadır. Özel şartlar ve diğer detaylara bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.