Kültür ve Turizm Bakanlığı 400 personel alımı ile ilgili duyuru

Kültür ve Turizm Bakanlığı 200 kütüphaneci, 100 müze araştırmacısı, 100 arkeolog olmak üzere 400 personel alımı ile ilgili duyuru yayınlayarak sözlü sınava katılacak adayları açıkladı

23618
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından daha önce 400 sözleşmeli personel alımı için kadrolar açıklanmış ve alım yapılacak bölümler duyurulmuştu. Alım yapılacak kadrolar ve sayıları şu şekildeydi: Kütüphaneci pozisyonunda 200 personel alımı, müze araştırmacısı pozisyonunda muhtelif bölümlerden olmak üzere 100 personel alımı ve 100 arkeolog alımını için KPSS puan üstünlüğüne göre sözlü sınava katılacak adaylarını belirledi.

Kütüphaneci, Arkeolog, Müze Araştırmacısı alımı için üniversitelerin Sanat Tarihi, Tarih, Antropoloji, Etnoloji, Hititoloji, Sümeroloji, Filoloji (Arap Dili ve Edebiyatı) bölümlerinden belirlenen şartlara uygun başvuruların değerlendirildiği Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından belirtildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada KPSS (B) grubundan 70 ve üstü puan alanların her branş bazından üç katı kadar aday çağrılmak üzere pozisyonlar ve bölümler için listeler yayınlandı. Aşağıdaki her bir branştan listelere ulaşabilirsiniz. Eksik belgesi olan adayların ilan metninde belirtilen adrese göndermeleri gerekiyor. Aşağıdaki listelerde sıralamaya giren adaylar ilan metnindeki adrese özgeçmişlerini daha önce göndermeyenlerin Bakanlığa sınav öncesi ulaştırması gerektiği belirtildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın alacağı 400 sözleşmeli personel alımı ile ilgili olarak alım yapılacak kadro ve branşların bölümler bazında üç katı aday listeleri şu şekildedir: Kütüphaneci için TIKLAYINIZ, Arkeolog için TIKLAYINIZ, Sanat Tarihi için TIKLAYINIZ, Tarih için TIKLAYINIZ, Antropoloji için TIKLAYINIZ, Etnoloji için TIKLAYINIZ, Hititoloji için TIKLAYINIZ, Sümeroloji için TIKLAYINIZ, Filoloji için TIKLAYINIZ. İlan metni için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!