Kültür ve Turizm Bakanlığı 400 sözleşmeli personel alımı başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 400 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Alımlar KPSS sınav puanı ve sözlü sınavla yapılacak.

23170
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kültür ve Turizm Bakanlığı taşra teşkilatında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre, istihdam edilmek üzere, 200 Kütüphaneci, 100 Arkeolog, 100 Müze Araştırmacısı olmak üzere KPSS (B) grubu KPSS P3 puan sıralaması esas alınmak suretiyle yapılacak sözlü sınav ile toplam 400 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

657 Devlet memurluğuna giriş şartları taşıyan, askerlikle ilişiği bulunmayan, akıl sağlığı yerinde olan ve KPSSP3 puan türünden en az 70 puana sahip adayların başvuruları kabul edilecektir. Kütüphaneci kadroları için, 4 yıllık lisans düzeyinde eğitim veren; bilgi ve belge yönetimi, kütüphanecilik, arşivcilik ve dokümantasyon ve enformasyon veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının birisinden mezuniyet şartı aranmaktadır.

Arkeolog kadroları için, 4 yıllık fakültelerin lisans düzeyinde eğitim veren Arkeoloji, Arkeoloji ve Sanat Tarihi, Klasik Arkeoloji, Prehistorya, Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi, Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi, Prehistorik Arkeoloji, Tarih Öncesi Arkeolojisi veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının birisinden mezun olma şartı istenmektedir.

Müze Araştırmacısı kadroları için ise, Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren; Sanat Tarihi: Sanat Tarihi programından, Antropolog: Antropoloji programından, Hititolog: Hititoloji programından, Etnolog: Etnoloji, Türk Halk Bilimi, Türk Halkbilimi, Halk Bilimi veya Halkbilimi programlarından birinden, Tarih: Tarih programından, Sümerolog: Sümeroloji programından, Filolog (Arap Dili ve Edebiyatı): Arap Dili ve Edebiyatı programından mezun olmak gerekmektedir.

Başvurular Kültür ve Turizm Bakanlığı internet sayfasındaki “Sınav Başvuru Sistemi” başlıklı linkten 13-28 Temmuz 2016 tarihlerinde yapılabilecektir. Islak imzalı başvuru formu çıktısı, diploması belgesi örneği, Nüfus cüzdanının fotokopisi, KPSSP3 sonuç belgesinin çıktısı ve Adli Sicil Belgelerini Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığına 08 Ağustos 2016 tarihi mesai saati bitimine kadar elden veya posta yolu ile teslim etmesi gerekmektedir. İlan metni ve alım yapılacak iller için tıklayınız.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. bunlar kpss tercih klavuzunda yer almayacak mı?

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!