1. HABERLER

  2. İŞKUR İŞ İLANLARI

  3. Kültür ve Turizm Bakanlığı 57 Kamu İşçisi Personel Alımı Yapacak! En Az Lise Mezunu
Kültür ve Turizm Bakanlığı 57 Kamu İşçisi Personel Alımı Yapacak! En Az Lise Mezunu

Kültür ve Turizm Bakanlığı 57 Kamu İşçisi Personel Alımı Yapacak! En Az Lise Mezunu

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü için 57 kamu personeli işçi alımı yapılacak. Lise, önlisans ve lisans mezunu kamu personeli işçi alımı başvuru detaylarına My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilatı ve Bölge Tiyatro Müdürlükleri bünyesinde çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla aşağıda yer alan tabloda dağılımı gösterilen “Sürekli İşçi” alımı yapılacaktır.

Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden 22 Temmuz 2019 ile 26 TEmmuz2019 tarihleri arasında yapılabilecektir.

MERKEZ TEŞKİLATI PERSONEL KONTENJAN DAĞILIMI

6 Şoför,

6 Temizlik,

1 Kaloriferci olmak üzere 13 personel alımı yapılacak.

TAŞRA TEŞKİLATI PERSONEL KONTENJAN DAĞILIMI

19 Temizlik,

13 Güvenlik,

2 Kaloriferci,

8 Şoför,

1 Aşçı,

1 Yer Gösterici olmak üzere merkez teşkilatı ile birlikte toplamda 57 personel alımı yapılacak.

PERSONEL ALIMI GENEL ŞARTLARI

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak,

Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak,

Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

Görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmamak,

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.

ADAYLAR SADECE BİR İŞYERİ ve BİR MESLEK KOLU İÇİN BAŞVURU YAPABİLECEK

Her aday, Türkiye İş Kurumu’nda (İŞKUR) yayımlanan listede bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

PERSONEL ALIMI BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

Kapıcı - Kaloriferci kadroları için önlisans düzeyindeki 2018 KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,

Aşçı kadrosu için ön lisans düzeyinde ki 2018 KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,

Yer Gösterici kadrosu için lisans düzeyinde ki 2018 KPSS P3 Puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak gerekiyor.

KPSS ŞARTSIZ BAŞVURU YAPILACAK KADROLAR

Temizlik Elemanı kadroları için en az ortaöğretim (Lise ve dengi) mezunları arasından Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

Güvenlik Elemanı kadroları için en az ortaöğretim (Lise ve dengi) mezunları arasından Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

Şoför (Yolcu Taşıma) kadroları için en az ortaöğretim (Lise ve dengi) mezunları arasından Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

Başvuru ilan tam metni için tıklayınız:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler