Kültür ve Turizm Bakanlığı 785 Memur Alımı Başvuru Sayfası! Başvurular Başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 785 sözleşmeli personel alımı kapsamında başvurular 25 Eylül 2019 itibarıyla başladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı 785 kadroya sözleşmeli memur alımı kadro dağılımı ve başvuru detayları ve memur alımı başvuru sayfası için tıkla!

56466
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

25 Eylül 2019 Çarşamba günü itibarıyla Bakanlık personel alımı başvuruları başladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı taşra teşkilatında, 657 sayılı DMK 5/B kapsamında istihdam edilmek 2018 yılı KPSS (B) grubu puanı esas alınarak, yapılacak giriş (sözlü) sınav sonucuna göre, 785 sözleşmeli memur alımı için başvurular başlatıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuruları 25 Eylül 2019’den itibaren 9 Ekim 2019 tarihine kadar yapılabilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başvuruları için genel ve özel şartlar yer almaktadır. Bu haberimizde Bakanlık personel alımı başvuru genel şartlarını bulabilirsiniz. Aşağıdaki ilan metninden tüm detaylara ve özel şartlara ulaşabilirsiniz.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen şartları taşımak gerekiyor.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu; Kütüphaneci, Arkeolog, Müze Araştırmacısı, Mühendis, Mimar, Şehir Plancısı için KPSSP3, Tekniker için KPSSP93, puan türünden asgari 70 ve daha yukarı puan almak kaydıyla, müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak pozisyon unvanları (müze araştırmacısı, mühendis, tekniker pozisyon unvanları için bölümler) itibariyle sıralanması neticesinde alınacak sözleşmeli personel sayısının üç katı aday arasına girmek gerekiyor.

Mütercim-Tercüman pozisyon unvanı için 2018 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden, en yüksek puandan başlanarak, yabancı diller itibariyle sıralanması neticesinde, alınacak sözleşmeli personel sayısının beş katı aday arasına girmek gerekiyor.

En son adayın aldığı puanla aynı puana sahip adaylar da giriş sınavına çağrılır.

Adayların, son başvuru tarihi itibarıyla, pozisyonlar için belirlenen öğrenim ve bölüm mezunu olmaları gerekir.

785 PERSONEL ALIMI BRANŞLAR BAZINDA KONTENJANLARI

KÜTÜPHANECİ ALIMI (Toplam Adedi: 500, Puan Türü: KPSSP3)

ARKEOLOG ALIMI (Toplam Adedi: 25, Puan Türü: KPSSP3).

MÜZE ARAŞTIRMACISI ALIMI (Toplam Adedi: 25, Puan Türü: KPSSP3): Sanat Tarihçisi (22), Tarih (2), Arap Dili ve Edebiyatı (1).

MÜHENDİS ALIMI (Toplam Adedi: 50, Puan Türü: KPSSP3): İnşaat (8), Makine (7), Elektrik-Elektronik (7), Harita (28).

MİMAR ALIMI (Toplam Adedi: 65, Puan Türü: KPSSP3).

ŞEHİR PLANCISI ALIMI (Toplam Adedi: 50, Puan Türü: KPSSP3).

TEKNİKER ALIMI (Toplam Adedi: 50, Puan Türü: KPSSP93): Elektrik (17), Makina (18), Harita (15).

MÜTERCİM-TERCÜMAN ALIMI (Toplam Adedi: 20, Puan Türü: KPSSP3): İngilizce (18), Almanca (2).

İlan metni için TIKLAYINIZ.

Başvuru için TIKLAYINIZ.

56365.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!