Kültür ve Turizm Bakanlığı 785 Memur Alımı Başvuru Son Günü

En az önlisans mezunu memur alımı için başvurular Kültür ve Turizm Bakanlığında sona eriyor. Bakanlığa 785 kamu personeli memur alımları için başvurular sona eriyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başvuru şartları için tıklayınız.

56681
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2019 yılı memur alımları için başvurularda son günlere yaklaşıldı! 500 kütüphaneci alımı, 25 arkeolog alımı, 25 müze araştırmacısı alımı, 50 mühendis alımı, 65 mimar alımı, 50 şehir plancısı alımı, 50 tekniker alımı ve 20 mütercim-tercüman alımı için başvurular sona eriyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı 2019 yılı memur alımları kapsamında başvurular için son günler. Bakanlık bünyesinde en az önlisans mezunu memur alımları başvuruları bu hafta sona erecek. 9 Ekim 2019 itibarıyla 785 sözleşmeli personel alımı için başvurular sona eriyor!

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen şartları taşımak gerekiyor.

657 DMK 48. MADDE ŞARTLARININ TAMAMI

Devlet memurluğuna alınacaklarda aşağıdaki genel ve özel şartlar aranır.

A) Genel şartlar:

Türk Vatandaşı olmak,

657 DMK 40 ncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak,

657 DMK 41 nci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak gerekmektedir.

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, (…) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekmektedir.

MEMUR ALIMLARI ASKERLİK ŞARTI

Askerlik durumu itibariyle;

a) Askerlikle ilgisi bulunmamak,

b) Askerlik çağına gelmemiş bulunmak,

c) Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

MEMUR ALIMLARI KPSS ŞARTI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu; Kütüphaneci, Arkeolog, Müze Araştırmacısı, Mühendis, Mimar, Şehir Plancısı için KPSSP3, Tekniker için KPSSP93, puan türünden asgari 70 ve daha yukarı puan almak kaydıyla, müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak pozisyon unvanları (müze araştırmacısı, mühendis, tekniker pozisyon unvanları için bölümler) itibariyle sıralanması neticesinde alınacak sözleşmeli personel sayısının üç katı aday arasına girmek gerekiyor.

Mütercim-Tercüman pozisyon unvanı için 2018 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden, en yüksek puandan başlanarak, yabancı diller itibariyle sıralanması neticesinde, alınacak sözleşmeli personel sayısının beş katı aday arasına girmek gerekiyor.

En son adayın aldığı puanla aynı puana sahip adaylar da giriş sınavına çağrılır.

Adayların, son başvuru tarihi itibarıyla, pozisyonlar için belirlenen öğrenim ve bölüm mezunu olmaları gerekir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 785 memur alımı ilan tam metni için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!