1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Kültür ve Turizm Bakanlığı 785 Memur Alımı Yapacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı 785 Memur Alımı Yapacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı 785 Memur Alımı Yapacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı 785 sözleşmeli personel alımı DPB’de yayımlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı 785 kadroya sözleşmeli memur alımı kadro dağılımı ve başvuru şartları yayımlandı. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

Kültür ve Turizm Bakanlığı taşra teşkilatında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında istihdam edilmek 2018 yılı KPSS (B) grubu puanı esas alınarak, yapılacak giriş (sözlü) sınav sonucuna göre, toplam 785 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuruları 25 Eylül 2019 – 09 Ekim 2019 tarihleri arasında olacak.

KÜLTÜR ve TURİZM BAKANLIĞI 785 PERSONEL ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

KÜTÜPHANECİ ALIMI (Toplam Adedi: 500, Puan Türü: KPSSP3).

ARKEOLOG ALIMI (Toplam Adedi: 25, Puan Türü: KPSSP3).

MÜZE ARAŞTIRMACISI ALIMI (Toplam Adedi: 25, Puan Türü: KPSSP3): Sanat Tarihçisi (22), Tarih (2), Arap Dili ve Edebiyatı (1).

MÜHENDİS ALIMI (Toplam Adedi: 50, Puan Türü: KPSSP3): İnşaat (8), Makine (7), Elektrik-Elektronik (7), Harita (28).

MİMAR ALIMI (Toplam Adedi: 65, Puan Türü: KPSSP3).

ŞEHİR PLANCISI ALIMI (Toplam Adedi: 50, Puan Türü: KPSSP3).

TEKNİKER ALIMI (Toplam Adedi: 50, Puan Türü: KPSSP93): Elektrik (17), Makina (18), Harita (15).

MÜTERCİM-TERCÜMAN ALIMI (Toplam Adedi: 20, Puan Türü: KPSSP3): İngilizce (18), Almanca (2).

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen şartları taşımak gerekiyor.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSS (B) Grubu; Kütüphaneci, Arkeolog, Müze Araştırmacısı, Mühendis, Mimar, Şehir Plancısı için KPSSP3, Tekniker için KPSSP93, puan türünden asgari 70 ve daha yukarı puan almak kaydıyla, müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak pozisyon unvanları (müze araştırmacısı, mühendis, tekniker pozisyon unvanları için bölümler) itibariyle sıralanması neticesinde alınacak sözleşmeli personel sayısının üç katı aday arasına girmek gerekiyor.

Mütercim-Tercüman pozisyon unvanı için 2018 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden, en yüksek puandan başlanarak, yabancı diller itibariyle sıralanması neticesinde, alınacak sözleşmeli personel sayısının beş katı aday arasına girmek gerekiyor.

En son adayın aldığı puanla aynı puana sahip adaylar da giriş sınavına çağrılır.

Adayların, son başvuru tarihi itibarıyla, pozisyonlar için belirlenen öğrenim ve bölüm mezunu olmaları gerekir.

İlan metni için TIKLAYINIZ.

56365.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler