1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Kültür ve Turizm Bakanlığı Memur Atama Duyurusu! 2828 Sayılı Kanun - Ocak 2020
Kültür ve Turizm Bakanlığı Memur Atama Duyurusu! 2828 Sayılı Kanun - Ocak 2020

Kültür ve Turizm Bakanlığı Memur Atama Duyurusu! 2828 Sayılı Kanun - Ocak 2020

Ocak 2020 itibarıyla 2828 sayılı sosyal hizmetler kanunu kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığına ataması yapılanlarla ilgili gerekli duyuru geldi. Bakanlık kadrolarına memur atama işlemleri ve tüm detaylar My Memur haberde.

A+A-

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında istihdam edilecekler için mülga Devlet Personel Başkanlığı tarafından 09 Ocak 2020 tarihinde çekilen kura sonuçlarına göre Kültür ve Turizm Bakanlığı teşkilatına yerleştirilen adaylara ilişkin duyuru yayımlandı. “My Memur” olarak 2828 sayılı kanunla memur atama detaylarını bu haberimizde sizler için hazırladık.

MEMUR ATAMA BAŞVURU DETAYLARI

Her adayın aşağıda belirtilen belgeleri en geç 27 Ocak 2010 tarihine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 50 Balgat/Çankaya/ANKARA adresine getirerek şahsen veya kanuni yakınları aracılığıyla ya da posta yoluyla müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta yoluyla yapılan başvurularda aşağıda belirtilen belgelerin ve dilekçenin son başvuru tarihinin (yazının tebliğ tarihinden itibaren on beşinci günün) mesai saati bitimine kadar Bakanlık genel evrak birimine ulaşması gerekir. Postadaki gecikme nedeniyle son başvuru tarihinden sonra Bakanlık genel evrak birimine ulaşan başvurular işleme konmayacaktır.

- Belgelerin son altı ay içerisinde alınmış olması gerekmektedir. (Adli sicil belgesinin 13 Ocak 2020 tarihi veya sonrasına ait olması)

- Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklerden herhangi birisine sahip olmayan veya gerekli belgeleri birinci maddede belirtilen süre içinde belirtilen adrese teslim etmeyen/göndermeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

- Herhangi bir kamu kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak memur statüsünde çalışırken görev yaptıkları kurumdan çekilmiş sayılma ya da istifa suretiyle ayrılanların anılan Kanunun 97 nci maddesinde belirtilen süreler geçmeden Devlet memurluğuna atanmaları mümkün bulunmamaktadır.

Ayrıca, aynı Kanunun 125(E) maddesine göre Devlet memurluğundan çıkarma cezası alanların Devlet memurluğuna atanmaları mümkün bulunmamaktadır.

MEMUR ATAMASINA ESAS GETİRİLECEK BELGELER

1- Form Dilekçe,

2- DPB Yerleştirme Sonuç Belgesi (İnternet Çıktısı),

3- Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya tasdikli örneği,

4- Yerleşim Yeri Belgesi (Aslı),

5- Nüfus Cüzdanının onaylı örneği,

6- Sağlık Raporu (Asıl), (Hastanelerden veya Aile Sağlığı Merkezlerinden ya da Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerinden (OSGB)), (Arkeolog olarak atananların sağlık raporunda “Seyahate ve arazide çalışmaya elverişlidir.” ifadesinin bulunması gerekmektedir.)

7- 13/01/2020 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (Aslı) (Belgede adli sicil kaydı ile adli sicil arşiv kaydına ilişkin bilgilerin yer alması gerekiyor.), (E-Devlet üzerinden alınacak internet çıktısı da olabilir),

8- Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi (E-Devlet üzerinden alınacak internet çıktısı da olabilir),

9- Vesikalık fotoğraf (6 adet),

10- Mal Bildirimi (İki sayfa olan Mal Bildirimi arkalı önlü olarak tek yaprakta doldurulacaktır.) istenmektedir.

Memur atama duyurusu ve tüm belgeler için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler