1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Kültür Ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alıyor Nisan 2019
Kültür Ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alıyor Nisan 2019

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alıyor Nisan 2019

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Giriş Sınavı İlanı yayınladı.

A+A-

Sözleşmeli Bilişim personeli alımına başvurmak isteyen adaylarda Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olanlar başvuru yapabilecek.

Ayrıca 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları haiz olması, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamsı, askerliğe ilişkin yükümlülüğünü yerine getirmiş veya sınav tarihi itibari ile en az bir sene daha askerliğini terhis etmiş olması isteniyor.

Aynı zamanda adayların Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine, temsil kabiliyetine, analitik düşünme ve hızlı problem çözme yeteneğine sahip olması ve Yoğun iş temposuna ayak uydurabilmek ve takım çalışmasına yatkın olması şartları yer alıyor.

Başvuruların incelenmesi sonucunda genel ve özel şartları sağlayan adaylardan sözlü sınava katılacak adayların seçiminde; KPSS puanının %70’inin ve Yabancı Dil puanının %30’unun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlı adaydan başlanarak başvurulan her pozisyon için ataması yapılacak personel sayısının on katı kadar aday sınav için çağrılacak. Giriş sınavı başvuruları 01 Nisan tarihinde saat 09.00’da başlamış olup, 15 Nisan 2019 tarihinde saat 18.00’de sona erecek.

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler