1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Kültür ve Turizm Bakanlığına 3713 İle Memur Atama Duyurusu
Kültür ve Turizm Bakanlığına 3713 İle Memur Atama Duyurusu

Kültür ve Turizm Bakanlığına 3713 İle Memur Atama Duyurusu

3713 sayılı kanun kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığına ataması yapılan memur adayları için duyuru ve atamaya esas gerekli belgeler yayımlandı. Memur atama belgeleri ve duyuru için tıklayınız.

A+A-

3713 sayılı kanunun ek 1’inci maddesi hükümleri gereğince, 28 Haziran 2019 tarihli atama teklif kurası sonuçlarına göre Devlet Personel Başkanlığı tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı teşkilatına yerleştirilen, şehit yakını, gazi ve gazi yakını adaylara ilişkin duyuru yayımlandı.

Her adayın aşağıda belirtilen belgeleri en geç yazının tebliğ tarihinden itibaren on beşinci günün mesai bitimine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 50 Balgat/Çankaya/ANKARA adresine getirerek şahsen veya kanuni yakınları aracılığıyla ya da posta yoluyla müracaat etmeleri gerekmektedir.

Posta yoluyla yapılan başvurularda aşağıda belirtilen belgelerin ve dilekçenin son başvuru tarihinin mesai saati bitimine kadar Bakanlık genel evrak birimine ulaşması gerekir. Postadaki gecikme nedeniyle son başvuru tarihinden sonra Bakanlık genel evrak birimine ulaşan başvurular işleme konmayacaktır.

Belgelerin son altı ay içerisinde alınmış olması gerekmektedir.

Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklerden herhangi birisine sahip olmayan veya gerekli belgeleri birinci maddede belirtilen süre içinde belirtilen adrese teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Atandıktan sonra şartları taşımadığı tespit edilenler hakkında ilgili mevzuat uyarınca işlem tesis edilecektir.

MEMUR ATAMASINA ESAS BELGELER

Form Dilekçe,

Devlet Personel Başkanlığı Atama Sonuç Belgesi,

Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği,

Yerleşim Yeri Belgesi,

Nüfus Cüzdanının onaylı örneği,

Sağlık Raporu,

Yazının tebliğ tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi,

Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi,

Hak sahiplerinden Sosyal Güvenlik mevzuatı hükümleri çerçevesinde vazife/harp malullüğü aylığı ile emeklilik/yaşlılık aylığı alanlara ilişkin Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığından yazı alınması,

6 adet vesikalık fotoğraf,

Mal Bildirimi,

Aday tarafından doldurulmuş Güvenlik Soruşturması formu istenmektedir.

Atamaya esas belgeler ve detaylar için tıklayınız:

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler