Kültür ve Turizm Bakanlığına 3713 Sayılı Kanunla Memur Atama Duyurusu! Ekim 2019

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta DPB’de kura sonuçları duyurulan ve 3713 sayılı terörle mücadele kanunda atamaları yapılanlar için duyurular yayımlanmaya başladı. Memur atama duyurusu ve gerekli atama belgeleri!

56678
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2019 yılı memur personel alımları kapsamında geçtiğimiz hafta DPB’de kura sonuçları açıklanan atamalar için gerekli belge duyurusu yayımlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığına 3713 sayılı kanun ile memur ataması kapsamında yerleşenler için gerekli detaylar ve başvuru tarihleri açıklandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 3713 sayılı kanunun ek 1 inci maddesi hükümleri gereğince, 19 Eylül 2019 ve 03 Ekim 2019 tarihli atama teklif kuraları sonuçlarına göre devlet personel başkanlığı tarafından bakanlık teşkilatına yerleştirilen, şehit yakını, gazi ve gazi yakını adaylara ilişkin belge teslim tarihleri belli oldu denildi.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI MEMUR ATAMA BELGE TESLİM TARİHİ SON 19 EKİM 2019

Memur atamaları kapsamında 3713 ile kura sonucu yapılan açıklamada gerekli belgelerin Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 50 Balgat/Çankaya/ANKARA adresine getirerek şahsen veya kanuni yakınları aracılığıyla ya da posta yoluyla müracaat etmeleri gerekmektedir.

MEMUR ATAMA BELGELERİ

Form Dilekçe,

Devlet Personel Başkanlığı Atama Sonuç Belgesi,

Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği,

Yerleşim Yeri Belgesi,

Nüfus Cüzdanının onaylı örneği,

Sağlık Raporu (Asıl), (Hastanelerden veya Aile Sağlığı Merkezlerinden ya da Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerinden (OSGB)), (Müze Araştırmacısı, Arkeolog, Tekniker, Teknisyen olarak atananların sağlık raporunda “Seyahate ve arazide çalışmaya elverişlidir.” ifadesinin bulunması gerekmektedir.) 

Yazının tebliğ tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi,

Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi,

Hak sahiplerinden Sosyal Güvenlik mevzuatı hükümleri çerçevesinde vazife/harp malullüğü aylığı ile emeklilik/yaşlılık aylığı alanlara ilişkin Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığından yazı alınması,

6 adet vesikalık fotoğraf,

Mal Bildirimi,

Aday tarafından doldurulmuş Güvenlik Soruşturması Formu isteniyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 3713 ile memur atama duyurusu için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!