1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Kültür ve Turizm Bakanlığına 3713 Sayılı Kanunla Memur Atama Duyurusu! Şubat 2019
Kültür ve Turizm Bakanlığına 3713 Sayılı Kanunla Memur Atama Duyurusu! Şubat 2019

Kültür ve Turizm Bakanlığına 3713 Sayılı Kanunla Memur Atama Duyurusu! Şubat 2019

Devlet Personel Başkanlığı DPB tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığına Terörle mücadele kanunu kapsamında atamaları yapılan adaylar için atama duyurusu yayımlandı. Memur atamasına esas belgeler ve detaylara My memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

3713 sayılı Kanunun Ek 1 inci maddesi hükümleri gereğince, 25 Ocak 2019 tarihli atama teklif kurası sonuçlarına göre Devlet Personel Başkanlığı tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı teşkilatına yerleştirilen, şehit yakını, gazi ve gazi yakını adaylara ilişkin duyuru yayımlandı.

5 Şubat 2019 tarihi itibarıyla yayımlanan duyuruş kapsamında adayların 15 gün içerisinde adaylar Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığına gerekli belgeleri şahsen veya kanuni yakınları aracılığıyla ya da posta yoluyla müracaat etmeleri gerekmektedir.

Belgelerin son altı ay içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Adli Sicil Belgesi ile yerleşim yeri belgesinin yazının tebliğ tarihi veya sonrasına ait olması istendi.

Memur Atamasına Esas Belgeler

Form Dilekçe,

Devlet Personel Başkanlığı Atama Sonuç Belgesi,

Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği,

Yerleşim Yeri Belgesi,

Nüfus Cüzdanının onaylı örneği,

Sağlık Raporu (Asıl), (Hastanelerden veya Aile Sağlığı Merkezlerinden ya da Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerinden (OSGB)), (Tekniker, Teknisyen olarak atananların sağlık raporunda “Seyahate ve arazide çalışmaya elverişlidir.” ifadesinin bulunması gerekmektedir.) 

Yazının tebliğ tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi,

Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi,

6 adet vesikalık fotoğraf,

Mal Bildirimi,

Aday tarafından doldurulmuş Güvenlik Soruşturması formu isteniyor. Atamaya esas belgelerle ilgili dokümanlar ve duyuru tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler