Kulüpler Birliği TFF’den Ceza Paralarını İstedi

Kulüpler Birliği, Türkiye Futbol Federasyonu’nun 2019-2020 yılında kulüplere kesmiş olduğu ceza paralarını geri istedi.

65665

Federasyon ve kulüpler arasında sezon başından bu yana devam eden tartışma ortamı, sezon bitmesine karşın hala devam ediyor. Çok sayıda farklı konuda görüş ayrılıkları yaşayan kulüpler ve federasyon yetkilileri arasında son olarak kesilen cezalar ile ilgili bir fikir ayrılığı yaşanıyor. Bugüne dek harcama limitlerinden yabancı sınırlamasına, yayıncı kuruluştan kesilen cezalara itiraza kadar pek çok konuda gergin bir ortam hakim oldu. Son olarak ise geride bıraktığımız sezon içerisinde kesilen cezaların ücretlerinin ödenmesi, kulüpler tarafından federasyona iletildi.

Mehmet Sepil’in Görev Süresi Doldu

Bugün tekrardan toplanacak olan Kulüpler Birliği’nde, Göztepe kulübünün başkanlığını yapan Mehmet Sepil’in görev süresi doldu. Görev süresinin dolmasının ardından Sepil’in yerine yeni başkan seçilecek. Başkanlık seçimi, bugünkü toplantıda belirlenemeyecek. Lige yükselen Hatayspor ve Erzurum BB’nin ardından üçüncü takımın netleşmemesi nedeniyle, yeni başkan seçimi bir sonraki toplantıya kalacak.

Pandemi Süreci Sebep Gösterilecek

Koronavirüs pandemisi döneminde seyircisiz olarak oynanan sezonun son 8 haftası ile ilgili olarak seyirci gelirinin olmaması, federasyona sebep olarak gösterilecek. Tüm sezon boyunca birçok kulübe çeşitli cezalar kesen federasyondan, kesilen cezaların yarattığı mali sıkıntı örnek gösterilerek bu ücretlerin geri alınması talep edilecek. Ligin son haftasında kulüpler toplam 11 milyon TL ceza yemiş, federasyon bu ceza ücretlerini yayın gelirlerinden otomatik olarak kesmişti.

Exit mobile version