Kurban Bayramı’nda Banka ve Eczaneler Açık Mı?

Kurban Bayramı heyecanı ilk gün ile birlikte yaşanmaya başlanırken, vatandaşlar bayram heyecanının yanı sıra gündelik işlerini tamamlamayı da amaçlıyor.

65863
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günlük işler bağlamında sistemlerin devam edip etmediği, Kurban Bayramında başta banka ve eczaneler olmak üzere kargo firmalarının da açık olup olmadığı merak ediliyor. Bir yandan kurban kesim merkezlerinde bekleyen vatandaşlar, bir yandan da tatilin tadını çıkarmaya devam ediyor. Yaz turizmi Kurban Bayramı ile beraber hareket kazanmayı başarırken, birçok kişi banka ve eczanelerin açık olup olmadığını merak ediyor. Bayram tatili süresince açık ve kapalı olacak hizmet yerleri, daha öncesinde de resmi açıklamalar ile belirtilmişti.

Bankalar Açık Olacak mı?

Türkiye’de Kurban Bayramı tatilinin ilk gününe girilirken, bankaların açık olup olmadığı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Birçok farklı işin kolayca tamamlanabildiği bankalar, Kurban Bayramı’nı resmi tatil olarak kabul ediyor. Bu nedenle de 3 Temmuz’a kadar sürecek olan 4 günlük Kurban Bayramı’nda, bankalar kapalı olacak. Şubelerden hizmet verilmeyecek.

Eczaneler Açık mı?

Bir diğer merak edilen konu olan eczanelerin açık olup olmadığı konusu ise yine netliğe kavuşan bir başka detay oldu. Vatandaşların sağlık anlamındaki ihtiyaçlarını karşıladığı eczaneler, bölgelerdeki nöbet sistemine göre çalışmaya devam edecek.

Aynı zamanda büyük çaplı PTT şubelerinde de bayram boyunca hizmet verilmeyecek. Fakat özel kargo şirketleri değişebilen kararlar alıyor. Bu nedenle vatandaşların müşteri hizmetleri ile temasa geçmesi gerekiyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!


Deprecated: Directive 'allow_url_include' is deprecated in Unknown on line 0