Kuruluş Osman’a Kötü Haber!

ATV’nin reyting rekorları kıran ve en çok izlenen dizilerinin başında gelen Kuruluş Osman’a, TRT tarafından büyük bir rakip geliyor.

860_s

Osmanlı Devleti’nin kuruluş hikayesini anlatan ATV dizisi Kuruluş Osman, ilk bölümünden bu yana kanalın en çok takip edilen dizisi olmayı başardı.

Her hafta milyonlarca seyirciyi ekranlara kilitleyen dizi büyük bir ilgi görmeye devam ederken, TRT’den Kuruluş Osman’a önemli bir rakip geliyor.

Son olarak Diriliş Ertuğrul ile dönem dizileri arasında en çok izlenen yapımı ekranlarına taşımayı başaran TRT 1, aldığı yeni karar ile Selçuklu Devleti’ni anlatacak bir projeyi yayına koyacak.

Selçuklu Devleti’nin kuruluşunu anlatan dizi, Diriliş Ertuğrul’un yazar kadrosunda yer alan Serdar Özonalan tarafından hayata geçirilecek.

Burak Özçivit’in başrolünde oynadığı Kuruluş Osman, yayınlandığı günlerde reytinglerde zirveyi kimseye kaptırmıyor.

Pandemi döneminde sekteye uğrayan dizi sektörünün de dezavantajlarını avantaja çeviren Kuruluş Osman, ATV’nin en çok izlenen dizisi olmayı başardı.

Fakat son gelişme ile beraber, TRT ekranlarına Nizamı Alem adlı yeni bir dizi geliyor.

Selçuklu Devleti dönemini anlatacak olan dönem dizisi, Selçukluların bölgeye ve Anadolu’ya kurduğu hakimiyet üzerine bir senaryoya sahip olacak.

Serdar Özonalan tarafından kaleme alınacak yapım, Akli film tarafından hazırlanacak.

Son zamanlarda Kuşlarla Yolculuk ve Hay Sultan dizisini de hazırlayan Akli Film, Nizamı Alem dizisi için de kanalla anlaşmaya vardı.

Exit mobile version