1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SORU VE CEVAP

  4. KYK 10 Bin 900 Memur Alımı Hangi Branşlara Yapılacak?
KYK 10 Bin 900 Memur Alımı Hangi Branşlara Yapılacak?

KYK 10 Bin 900 Memur Alımı Hangi Branşlara Yapılacak?

KYK memur alımı bekleniyor. 2018 yılında Kredi ve Yurtlar Kurumuna yapılacak 10 bin 900 personel alımı hangi kadrolara yapılacak? Branş dağılımı belli oldu mu?

A+A-

Kredi ve Yurtlar Kurumu memur alımı bekleniyor. 2018 yılı içinde yapılacağı açıklanan personel alımı için adayların meraklı ve sabırsız bekleyişi sürüyor. İlanlar henüz yayımlanmadığı için adaylar, alımın hangi kadrolara yapılacağını merak ediyor. KYK memur alımı branşları ile ilgili bazı bilgileri haberimizde incelemeye çalıştık.

KYK memur alımı 2018 yılında şu an için Başbakan Binali Yıldırım’ın verdiği bilgiler ışığında biliniyor. 2018’de kamuya 110 bin personel alınacağını ifade eden Başbakan Yıldırım, Kredi ve Yurtlar Kurumunun her geçen yıl daha fazla personele ihtiyaç duyduğunu belirtmişti. Bu bağlamda 10 bin 900 personel alınacağını dile getirmişti.

Başbakan Yıldırım’ın açıklamaları sonrasında gözler KYK personel alımı için çevrildi. Nisan ayı itibariyle henüz ilanlar yayımlanmazken, Başbakan’ın ifadelerinin doğru çıkacağı umuluyor. Spor Bakanı ayrıca 10 bin 900 personelin tamamının KYK'ya alınmayacağını, Spor Genel Müdürlüğüne de bir miktar personel alınacağını ifade etmişti. Ancak aslan payını KYK alacaktır.

KYK memur alımı branşları konusunda bir açıklama yapılmadı. Bu durumlarda geçtiğimiz yılların istatistiklerine bakıyoruz. Ancak Kredi ve Yurtlar Kurumu son yıllarda bu denli çok sayıda bir alım yapmadı. Bu nedenle Başbakan’ın açıklamalarında bir yanlışlık olmadığı düşünülürse, adaylar büyük merak içinde ilanları bekliyor.

2014 yılında KYK 900 sözleşmeli yurt yönetim personeli almıştı. 600 kadın ve 300 erkek personel bu kapsamda istihdam edilmişti. 2016 yılında yine yurt personeli kadrolarına 842 kadın, 561 erkek olmak üzere toplam 1403 kişi alınmıştı. 2017 yılında Mart ayında 601 kadın, 443 erkek personel alımı için ilana çıkılmıştı.

Son yıllarda KYK’nın lisans mezunları arasından sözleşmeli yurt yönetim personeli kadrolarına alım yaptığını görüyoruz. Bu yıl da ağırlık bu yönde olacaktır. Ancak taşeron uygulamasının kaldırılması nedeniyle yurtlardaki temizlik, güvenlik gibi yardımcı hizmetlerin de bu sayıya dahil edildiği düşünülüyor. İlanlar yayımlandığında detaylar daha net oluşacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler