KYK 1220 Memur Alımı Yapacak

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü 756 yurt yönetim personeli ile 464 diyetisyen psikolog, büro personeli ve şoför alımı yapacak. KYK lisans ve önlisans mezunu 1220 sözleşmeli memur alımı başvuru şartları ve tarihleri için tıklayınız.

42508
Daha Fazla Göster

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü sözleşmeli yurt yönetim personeli alımı sınav duyurusu ile sözleşmeli diyetisyen, psikolog, büro personeli ve destek personeli (şoför) alım duyurusu DPB’de yayımlandı.

Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK Genel Müdürlüğü lise ve lisans mezunu sözleşmeli memur alımı başvurular 9 Mayıs ile 18 Mayıs 2018 tarihleri arasında olacak. KYK personel alımı için KPSS şartı Yurt yönetim personeli için 70 istenirken, diğer sözleşmeli memur alımları için taban puan bulunmamaktadır.

KYK personel alımı yurt yönetim personeli detayları; Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere en az lisans düzeyinde 2016 KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türü esas alınmak suretiyle yurt kapasitelerinin kız erkek dağılımı dikkate alınarak aşağıdaki bağlantıda yer alan iller için belirlenen boş pozisyon sayısına göre 463’ü kadın 293’ü erkek olmak üzere toplam 756 adet Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli sözlü sınavla alınacaktır.

KYK personel alımı sözleşmeli personel detayları; Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere, aşağıdaki bağlantıda yer alan listeye göre 10 adet Diyetisyen ve 5 adet Destek Personeli (Şoför) olmak üzere 15 adet, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere aşağıdaki aşağıdaki bağlantıda dağılımı gösterilen 162 adet Diyetisyen, 44 adet Psikolog, 162 adet Büro Personeli, 81 adet Destek Personeli (Şoför) olmak üzere toplam 449 sözleşmeli personel alınacaktır.

756 Yurt Yönetimi Personeli Alımı Genel Şartları; Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Arşiv Araştırması yapılmış olmak, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almıyor olmak (Dul ve yetim aylığı hariç) gerekiyor.

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

KYK yurt yönetimi personeli alımı askerlik şartı! 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 6 ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak (Askerde olan adaylar da sınava başvurabileceklerdir. Ancak, yoklama kaçağı ve bakaya durumunda bulunan adayların sınava başvuruları kabul edilmeyecektir.

KYK yurt yönetimi personeli alımı mezuniyet ve KPSS şartı! Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren yurtiçindeki veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurtdışındaki programlarının birinden mezun olmak, 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

464 Sözleşmeli Personel Alımı Genel Şartları; Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Arşiv Araştırması yapılmış olmak, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almıyor olmak (Dul ve yetim aylığı hariç) gerekiyor.

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor.

KYK memur alımı askerlik şartı! 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 6 ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak gerekiyor.  (Askerde olan adaylar da sınava başvurabileceklerdir. Ancak, yoklama kaçağı ve bakaya durumunda bulunan adayların sınava başvuruları kabul edilmeyecektir.)

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü 756 Sözleşmeli Personel Alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü 464 Sözleşmeli Personel Alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KYK 1220 Memur Alımı Yapacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 3 sene önce

  basvuru.gsb.gov.tr adresinden başvuru yapmak için giriş yaptığımızda bu personel alımı ile ilgili herhangi bir şey çıkmıyor. Başvuru yapamıyorum

 2. neden hep 4 yıllık mezun olma şartı var ? önlisans mezunlarına iş yok

3 Yorum

 1. 3 sene önce

  Destek personeli nedir ya

 2. 3 sene önce

  basvuru.gsb.gov.tr adresinden başvuru yapmak için giriş yaptığımızda bu personel alımı ile ilgili herhangi bir şey çıkmıyor. Başvuru yapamıyorum

 3. neden hep 4 yıllık mezun olma şartı var ? önlisans mezunlarına iş yok

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!