1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KYK Burs ve Kredi Başvuru Son Günü! 21 Ekim 2019
KYK Burs ve Kredi Başvuru Son Günü! 21 Ekim 2019

KYK Burs ve Kredi Başvuru Son Günü! 21 Ekim 2019

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı GSB Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü KYK bünyesinde 2019-2020 Burs/Kredi Başvuruları İçin Yarın Son Gün. KYK kredi - KYK burs başvuru son günü ve detaylar My Memur haberde.

A+A-

Gençlik ve Spor Bakanlığı “GSB” Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü ”KYK” tarafından 15 Ekim Salı günü başlayan burs/kredi başvuruları 21 Ekim 2019 Pazartesi günü sona eriyor. E-Devlet üzerinden daha önce başvuruda bulunmamış öğrencilerin en geç yarın “21 Ekim 2019” saat 23.59’a kadar başvurusunu tamamlaması uyarısında bulunuldu.

KYK BURS/KREDİ BAŞVURUSUNDA GÜNCELLEME YAPILABİLİR Mİ?

2019-2020 eğitim öğretim yılı için KYK burs ve kredi başvuru bilgilerinde değişiklik yapmak isteyen öğrenciler de yine 21 Ekim 2019 Pazartesi 23.59 tarihine kadar bilgilerini güncelleyebilecekleri belirtildi.

KREDİ – BURS BAŞVURUSUNDAKİ BEYANLARA DİKKAT

Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği bilgiler, KYK tarafından ilgili kamu kurumları aracılığıyla kontrol edileceği için öğrencilerin başvuruyu dikkatli ve doğru bir şekilde yapmaları gerekiyor.

Başvuruda sorun yaşayan öğrenciler için KYK’nın Kurumsal İletişim Merkezi 444 1961 ya da resmi Twitter destek hesabı KYK_DESTEK, her zaman olduğu gibi 7/24 hizmet vermeye devam edecek.

2019-2020 BURS/KREDİ MİKTARLARI NE KADAR?

2019 yılında geçerli olan tutarlar aylık;

Lisans öğrencileri için 500 lira,

Yüksek lisans öğrencileri için 1000 lira,

Doktora öğrencileri için ise 1500 lira olarak belirlendi.

KYK BURS/KREDİ BAŞVURUSUNDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Burs / Kredi başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından kamu kurum ve kuruluşları nezdinde araştırılacaktır.

- Beyanlarınızın doğru olmadığının tespit edilmesi halinde burs / kredi hakkınız iptal edilecektir.

- İnteraktif başvurunuzu yaparken her alanı dikkatlice inceleyiniz.

- Hatalı, eksik bildirim, gerçeğe aykırı beyan; burs / kredi almanızı engeller.

- Bekâr öğrenciler anne ve/veya babasına (evli öğrenciler ise kendilerine ve/veya eşlerine) ait aylık net geliri tam ve doğru olarak yazmalıdır.

- Burs ve kredi almaya hak kazanan öğrencilere ait bilgiler SONUÇ KYK internet adresinden öğrenilebilecektir. Ayrıca adrese herhangi bir tebligat yapılmayacaktır.

- KYK tarafından yapılacak bilgilendirmeler e-posta ve SMS üzerinden olacağından e-posta ve cep telefonu numaralarının doğru, aktif ve güncel olması gerekmektedir.

- Başvuru bitim tarihine kadar başvuru bilgilerinizde güncelleme yapabilirsiniz.

- Bir öğrenci aynı anda hem burs hem kredi alamaz.

- Başvuru sonuçları açıklandıktan sonra öğrencilerin e-Devlet üzerinden taahhütname onayı yapmaları gerekmektedir. Taahhütname onayı yapmayan öğrencilere (öncelikleri olsa dahi) ödeme yapılmaz.

KYK Burs-Kredi Başvurusu ve Detaylar için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler