KYK Ek Kontenjanla Yerleşen Öğrenciler İçin Yurt Başvuruları Başladı

Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK tarafından 2019 YKS ek yerleştirme sonucu üniversiteye giren öğrenciler için yurt başvurularını başlattı. KYK ayrıca özel yetenek, dikey geçiş ve yatay geçiş sonucu yurt başvurularını alacak.

56454
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK tarafından yapılan açıklamada 24 Eylül 2019 tarihi itibarıyla Üniversiteye ek kontenjan, özel yetenek sınavı ile yerleşen, yatay/dikey geçiş yapan öğrenciler, ülkemize kendi imkânlarıyla gelen yabancı uyruklu öğrenciler ve yüksek lisans/doktora öğrencileri için yurt başvuruları duyurusu yayımladı.

ÖSYM’nin sonuç açıklama ve YÖK’ün kesin kayıt tarihlerine göre belirlenen başvurular bu yıl 24-30 Eylül tarihleri arasında alınacak.

KYK EK YERLEŞTİRME YURT BAŞVURUSU İÇİN SON GÜN 30 EYLÜL

Yurt başvuruları e-Devlet üzerinden alınacak. Başvurular 30 Eylül saat 23.59’a kadar yapılabilecek. Öğrenim bilgilerinin YÖK bilgi siteminden alınması sebebiyle öğrencilerin e-Devlet’te yer alan öğrenim bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması gerekiyor. Okul/bölüm bilgilerinde yanlışlık olan öğrencilerin, üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek bilgilerini düzelttirmeleri gerekiyor.

Başvuru sırasında yaşanabilecek sorunlarla ilgili KYK’nın Kurumsal İletişim Merkezi 444 1961 ya da resmi Twitter destek hesabı KYK_DESTEK, haftanın yedi günü 24 saat hizmet vereceği açıklandı.

Yurt için başvuran öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, KYK tarafından 12 farklı kamu kurum ve kuruluşu nezdinde araştırılacak olup başvuru sonuçları ilerleyen günlerde kurumsal internet adresinden ve kurumsal sosyal medya hesaplarından duyurulacağı açıklandı.

KREDİ VE YURTLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ EK YURT BAŞVURULARINA KİMLER BAŞVURABİLECK

2019/2020 Eğitim Öğretim Yılı Ek kontenjanla ÖSYM tarafından bir yükseköğretim programına ilk defa yerleştirilen öğrenciler ile 7143 sayılı Kanun kapsamında aftan yararlanarak yeniden öğrenime başlayan öğrenciler,

Özel yetenek sınavı ile yükseköğretim kurumlarına ilk defa yerleştirilen öğrenciler,

Lisansüstü öğrencileri (Arasınıf dahil),

Yatay ve dikey geçiş yapan öğrenciler,

Yurt içi ve yurt dışı değişim programına katılan ve lisans tamamlama öğrencileri yurt başvurusu yapabilecek.

Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!