KYK Kız Yurdunda Yaşanan Olay Nedeniyle Sınavlar İptal Edildi

Karaman'da KYK kız yurdunda geçtiğimiz gün yaşanan olaylardan sonra Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesinde bugün yapılacak sınavlar iptal edildi. İşte konuya ilişkin detaylar...

35715
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karaman Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü’ne bağlı Nefise Sultan Kız Yurdu’nda geçtiğimiz günlerde yaşanan olayların yankıları halen devam ediyor. Nefise Sultan Kız Yurdu’nda yaşanan olaylar sonrası Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi‘nde bugün yapılacak tüm sınavlar iptal edildi? Peki KYK kız yurdundan neler yaşandı?

Karaman Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü’ne bağlı Nefise Sultan Kız Yurdu’nda geçtiğimiz gün herkesi şaşırtan bazı olaylar yaşandı. Yurtta kalan bazı öğrenciler siyah giyimli ve yüzü saçlarıyla örtülü bir kişinin gece bazı öğrencilerin odalarına girerek Arapça bir şeyler söylediği ve yataklarına ‘Sıra sizde’, ‘Öleceksiniz’ gibi yazılı notlar bırakıldığını iddia etti. Hatta bunu yapan kişinin odalara ve yataklara işaret koyduğu öne sürüldü.

Nefise Sultan Kız Yurdu’nda yaşanan olayda 8 öğrenci sinir krizi geçirerek hastahaneye kaldırıldı çok sayıda öğrenci ise ambulanslarda tedavi gördü.  Yaşanan olayların ardından Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü bir açıklama yaparak yurda dışarıdan kimsenin girmediği yaşanan olayın yurtta kalan öğrenciler tarafından gerçekleştirildiğini belirtti.

Karaman Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü’ne bağlı Nefise Sultan Kız Yurdu’nda yaşanan olayların ardından çok sayıda öğrenci yurttan ayrıldı. Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi ise aldığı kararla bugün yapılacak tüm vize sınavlarının iptal edildiğini duyurdu. 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!