KYK Kredi Borçlarına Yapılandırma Müjdesi! Faizler Siliniyor

Meclis’te görüşülen ekonomi paketinde öğrencilere de kredi müjdesi çıktı. Binlerce öğrencinin KYK kredi borçlarına ait faizler ve gecikme zamları siliniyor. İşte konuya ilişkin merak edilen detaylar..

42792
Daha Fazla Göster

KYK kredi borcu olan adaylar bu haberimiz sizi yakından ilgilendiriyor. Meclis’te görüşülen ekonomi paketinde öğrencilere de kredi müjdesi çıktı. Binlerce öğrencinin KYK kredi borçlarına ait faizler ve gecikme zamları siliniyor. Peki kimler KYK kredi borçlarını yapılandırabilecek?

Seçime kısa bir süre kala TBMM’den milyonlarca vatandaşı etkileyecek önemli yasalar görüşülmeye devam ediyor. Meclis’te görüşülen ekonomi paketinde milyonlarca vatandaşı ilgilendiren yapılandırma müjdesi yer alıyor.. Meclis’te görüşülmeye devam eden tasarının yasalaşması halinde geçmişte ödenmemiş sigorta primi borçları, emeklilik keseneği ve kurum karşılığı borçları, işsizlik sigortası primi borçları, sosyal güvenlik destek primi borçları, KYK kredi borçları gibi pek çok borç yapılandırılabilecek

KYK kredi borcu yapılandırması ne anlama geliyor? Bilindiği üzere üniversite eğitimi süresince KYK öğrenim kredisi almış ancak mezuniyetinden 2 yıl sonra ödemesini gerçekleştirmeyen öğrencilere gecikme zammı ve faiz alınıyordu. Yapılandırma ile geçmişe yönelik gecikme zamları ve faizler silinecek. Yapılandırmanın ardından KYK kredi borcu olan adayların borçları ana para üzerinden işlem görecek.

KYK kredi borcu olan adaylar nereye başvuru yapacak? Kredi borcu olan adaylar KYK kredi borcu yapılandırması için Maliye Bakanlığı’na başvuracak. Maliye Bakanlığı’na  yapılacak müracaatla birlikte öğrencilere yeni ödeme takvimleri belirlenecek. Bu ödeme takvimleri adaylara faizler silinmiş halde sunulacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KYK Kredi Borçlarına Yapılandırma Müjdesi! Faizler Siliniyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!