1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KYK Kredi ve Burs Başvuruları Başladı! 16 Ekim 2019
KYK Kredi ve Burs Başvuruları Başladı! 16 Ekim 2019

KYK Kredi ve Burs Başvuruları Başladı! 16 Ekim 2019

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından 16 Ekim 2019 itibarıyla kredi ve burs başvuruları başlatıldı. Kredi ve burs başvuru şartları ve tüm detaylar My Memur haberde.

A+A-

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı GSB Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü KYK 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı için kredi ve burs başvuruları başladı. KYK burs başvuruları ile KYK kredi başvurularına dair detayları araştıran, KYK burs ve kredi şartlarını merak eden adaylar için tüm bilgileri My Memur olarak hazırladık.

2019/2020 ÖĞRETİM YILI BURS / KREDİ BAŞVURU SAYFASI

e-Devlet üzerinden KYK burs ve Kredi başvurusu yapmak isteyen adaylar "2019/2020 ÖĞRETİM YILI BURS / KREDİ BAŞVURU" sayfasına girerek hem burs hem de kredi başvurusunu aynı anda yapabilmektedirler. KYK kredi ve burs başvurusunda dikkat edilecek hususların ve beyanların doğruluğu önemlidir. Çünkü tüm beyanlar ilgili kurumlar tarafından incelenecektir.

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURUSU SIRASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Burs / Kredi başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından kamu kurum ve kuruluşları nezdinde araştırılacaktır. Beyanlarınızın doğru olmadığının tespit edilmesi halinde burs / kredi hakkınız iptal edilecektir.

- İnteraktif başvurunuzu yaparken her alanı dikkatlice inceleyiniz.

- Hatalı, eksik bildirim, gerçeğe aykırı beyan; burs / kredi almanızı engeller.

- Bekâr öğrenciler anne ve/veya babasına (evli öğrenciler ise kendilerine ve/veya eşlerine) ait aylık net geliri tam ve doğru olarak yazmalıdır.

- Burs ve kredi almaya hak kazanan öğrencilere ait bilgiler https://sonuc.kyk.gov.tr internet adresinden öğrenilebilecektir. Ayrıca adrese herhangi bir tebligat yapılmayacaktır.

- Genel Müdürlüğümüz tarafından yapılacak bilgilendirmeler e-posta ve SMS üzerinden olacağından e-posta ve cep telefonu numaralarının doğru, aktif ve güncel olması gerekmektedir.

- Başvuru bitim tarihine kadar başvuru bilgilerinizde güncelleme yapabilirsiniz.

- Bir öğrenci aynı anda hem burs hem kredi alamaz.

- Başvuru sonuçları açıklandıktan sonra öğrencilerin e-Devlet üzerinden taahhütname onayı yapmaları gerekmektedir. Taahhütname onayı yapmayan öğrencilere (öncelikleri olsa dahi) ödeme yapılmaz.

KYK KREDİ VE BURS BAŞVURUSUNDA ÖZEL DURUMU OLAN ÖĞRENCİLER

Başvuru yapan ve özel duruma sahip öğrencilerin özel durumuna ait belge asıllarının (Şehit kardeşi/Şehit çocuğu olduğuna dair belge, Gazi/Gazi çocuğu olduğuna dair belge) 31 EKİM 2019 tarihine kadar Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne gelmiş olması gerekmektedir.

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler