KYK Memur Alımı Yapacak

KYK Memur Alımı Yapacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK Genel Müdürlüğü tarafından 25 memur alım ilanı yayımlandı. KYK Müfettiş yardımcısı alımı için şartlar ve başvuru tarihleri belli oldu.

A+A-

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK)Genel Müdürlüğü 25 memur alımı kapsamında müfettiş yardımcılığı giriş sınavı yapılacak. Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere 25 adet Müfettiş Yardımcısı kadrosu için Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı başvuruları 25 Ekim ile 31 Ekim tarihleri arasında yapılabilecek.

KYK memur alımı genel başvuru şartları ve mezuniyet şartı nedir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’nci maddesinde yer alan devlet memurluğuna ilk defa girişte aranan genel şartları taşımak gerekiyor.

Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile en az dört yıl lisans eğitimi veren ve bu okullara denkliği Yüksek Öğretim Kurulunca kabul edilen yurtiçi ve yurt dışındaki Yüksek Öğretim Kurumlarından birini bitirmiş olmak,

KYK memur alımı KPSS şartı nedir?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) KPSSP48 puan türünden asgari 80 ve daha yukarı puan almak kaydıyla, müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde belirlenecek 500 (beşyüz) aday arasına girmek gerekiyor. Son sıradaki adayla, aynı puanı almış aday/adaylar da sınava katılmaya hak kazanacaktır.

KYK memur alımı yaş ve askerlik şartı nedir?

2017 yılının Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak, erkek adaylar için askerliğini yapmış veya erteletmiş olmak gerekiyor.

KYK memur alımı diğer şartlar nelerdir?
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavına ikiden fazla katılmamış olmak, Müfettişlik karakter ve vasıflarına haiz bulunmak, Sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durumu olmamak, Başvuru formunun çıktısı ile birlikte formda belirtilen belgeleri Teftiş Kurulu Başkanlığına süresi içinde teslim etmek ya da ulaştırmak gerekiyor. KYK memur alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

 

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.