1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. KYK Personel Alımı Sonuçları KPSS'ye Göre Olmasına Rağmen Neden Açıklanamıyor
KYK Personel Alımı Sonuçları KPSS'ye Göre Olmasına Rağmen  Neden Açıklanamıyor

KYK Personel Alımı Sonuçları KPSS'ye Göre Olmasına Rağmen Neden Açıklanamıyor

Kredi ve Yurtlar Kurumu 1220 personel alımı kapsamında Yurt Yönetim Personeli alımı başvuru sonuçlarını açıkladı. Fakat sadece KPSS ile alım yapılacak olmasına rağmen, büro personeli, şoför, psikolog ve diyetisyen alımı sonuçları neden açıklanamıyor?

A+A-

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK Genel Müdürlüğü merkez teşkilatı için 10 adet Diyetisyen ve 5 adet Destek Personeli (Şoför), taşra teşkilatı için 162 adet Diyetisyen, 44 adet Psikolog, 162 adet Büro Personeli, 81 adet Destek Personeli (Şoför) olmak üzere toplam 464 sözleşmeli personel alımı için başvurular 18 Mayıs’ta tamamladı.

KYK 1220 personel alımı için iki farklı ilandan 756 Yurt Yönetimi Personeli alımı başvuru sonuçları açıklandı. Fakat 464 sözleşmeli personel alımı sonuçlarının KPSS puan sıralaması yapıldıktan sonra açıklanacağı belirtildi.

KPSS sıralamaları zaten otomatik sistemde yok mu? Adaylar başvuruları GSB’nin online sisteminde yaptılar ve başvurular otomatik olarak sistemde hazır! Adayların tüm KPSS puanları da belli ve sıralama da sistem tarafından otomatik olarak belli. Fakat her nedense KYK, KPSS sıralamasına göre sonuçları daha sonra açıklayacağını duyuruyor.

Yurt yönetimi personeli alımı KPSS ve sözlü ile olurken, diğer sözleşmeli yani sonucu açıklanmayan personel alımı sadece KPSS puan sıralamasına göre alınacak. Dolayısıyla başvuru sonuçlarının ivedilikle açıklanmasında herhangi bir sorun bulunmamaktadır!

464 sözleşmeli personel alımının sadece KPSS ile yapılacağına dair ilan metnindeki hüküm! 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda yer alan ek 2’inci maddesinin (b) fıkrasına göre usulüne uygun olarak başvuru yapanlar arasından KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle yerleştirme yapılacaktır.

Başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçları nasıl yapılacağına dair ilan metnindeki hükümler açıktır! Bu sebeple KYK’nın sonuçları açıklamasında herhangi bir engel de yok!

Değerlendirmeler KPSS (B) grubu puan sıralamasıyla yapılacak olup, KPSS (B) grubu puanlarının eşit olması durumunda diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olan, bunun da aynı olması halinde yaşı büyük olan aday tercih edilecektir Asıl aday sayısının iki katı kadar yedek aday belirlenecek olup herhangi bir nedenle boşalacak pozisyona puan sıralaması esas alınmak suretiyle yedek adaylardan alım yapılacaktır.

Dolayısıyla sonuçların açıklanmasında herhangi bir engel bulunmamaktadır. Çünkü adaylardan bazılar Yurt Yönetimi Personeli alımı için de başvuru yaptı ve mülakata kaldılar. YYP alımına başvurup da mülakata katılacak adaylar belki de diğer sözleşmeli alımı kazandılar ama bunu bilmiyorlar. Her iki alımı da kazanırsa aday nasıl işlem yapacak, hangi tarihte neye başvuracak bilmiyor!

KYK, KPSS ile yapılan sonuçları bir an önce açıklarsa sorun ortadan kalkacak ve adayların atama işlemlerine geçilecek. Çünkü güvenlik soruşturması için de bir süre bulunuyor ve bu süre de uzadığından adayların bekleme süresi kat be kat artıyor!

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü 464 Sözleşmeli Personel Alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler