KYK yurt başvuruları başladı

Kredi Yurtlar Kurumu üniversite öğrencilerinin 2016 - 2017 yılı için başvurular başladı. Yurt başvuruları için son gün 22 Ağustos 2016 olarak ilan edildi.

23457
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) yurtlarından kalmak isteyen üniversite öğrencileri için başvuru tarihi bugün itibari ile başladı. Üniversite öğrencilerinin KYK başvuruları 22 Ağustos 2016 tarihinde son bulacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundan yapılan açıklama da 2016-2017 eğitim öğretim döneminde yurtlara yerleşebilmek için başvurular başladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlara başvurular e-Devlet üzerinden yapabilecek. Başvurular 22 Ağustos 2016 Pazartesi günü saat 23.59’a kadar yapılabilecek.

KYK başvurularına başvurmak isteyen öğrenciler e-Devlet şifrelerini nüfus cüzdanları ile PTT şubelerine giderek e-Devlet şifrelerini temin edebilirler. Yada Elektronik İmza, Mobil İmza veya İnternet Bankacılığı gibi giriş yöntemlerinden birini kullanarak e-Devlet Kapısı sistemine giriş yapabilirsiniz.

Başvuru yaparken dikkat edilecek husus olarak şu an ara sınıf öğrencisi misiniz? Eğer ara sınıfta iseniz bunu ara sınıf kutucuğunu işaretleyerek belirtmelisiniz. Başvuru işlemleri için bir ücret talep edilmiyor. Öğrenciler ayrıntılı bilgiye yurt başvuru kılavuzundan ulaşabilirler. Başvurularını tamamlayan öğrenciler, başvuru bilgilerinde bir değişiklik yapmak istemeleri durumunda, başvuru tarihinin son gününe kadar güncelleme yapabilirler. Başvuru sonuçları, KYK resmi sitesinde duyurulacak. 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!