1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. MEB Şubat Ayı Örnek Soruları Kitapçığı Yayınlandı! LGS Örnek Sorular Şubat 2020
MEB Şubat Ayı Örnek Soruları Kitapçığı Yayınlandı! LGS Örnek Sorular Şubat 2020

MEB Şubat Ayı Örnek Soruları Kitapçığı Yayınlandı! LGS Örnek Sorular Şubat 2020

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) 2020 Şubat örnek soru kitapçığını yayınladı.MEB Şubat Ayı Örnek Soru Kitapçığı Yayınlandı! LGS Örnek Sorular Şubat 2020.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) 2020 Şubat örnek soru kitapçığını yayınladı. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınava yönelik hazırlanan şubat ayı örnek soru kitapçığı yayımlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB, LGS kapsamında 7 Haziran'da gerçekleştirilecek merkezi sınava yönelik 5'inci örnek soru kitapçığını MEB internet adresinden erişime açtı.

Kitapçıkta, sayısal ve sözel testlerdeki soru sayısının yarısı kadar örnek soruya yer verildi.

 

2020 Liselere Geçiş Sistemi KAPSAMINDA LGS NE ZAMAN?

7 Haziran 2020'de yapılacak Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki MERKEZİ SINAVA "MS" yönelik ilk örnek soru kitapçığı yayımlandı. Kitapçığa, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinden (ÖDSGM) erişilebilecek.

2020 MS örnek soru kitapçığında, sayısal ve sözel testlerde sorulacak soru sayısının yarısı kadar örnek soruya yer verildi.

2020 LGS 7 HAZİRAN 2020'DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK!

Millî Eğitim Bakanlığınca MEB Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin MERKEZİ SINAV "MS" tarihi, 7 Haziran 2020 olarak belirlendi. Sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin iki oturum olarak düzenlenen sınavda soru sayısı, ders dağılımları ve sınav süresinde değişiklik yapılmadı.

2020 MS "LGS" KAPSAMI NASIL OLACAK?

2020 yılı için yapılacak sınavda, 8'inci sınıf öğretim programları esas alınacak. Aynı gün yapılacak ve iki bölüm halinde uygulanacak sınavda çoktan seçmeli 90 soru sorulacak. Birinci bölüm, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika, ikinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacak şekilde planlaması yapıldı.

2020 MS ÖRNEK SORULARI HER AY YAYIMLANMAYA DEVAM EDECEK?

Örnek soru kitapçığı her ay yayımlanacak. Milli Eğitim Bakanlığı "MEB" Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü "ÖDSGM", 2019 yılında öğrencilere yardımcı olmak için örnek soru kitapçıkları yayımlamıştı. Öğrenci, veliler ve okullar tarafından memnuniyetle karşılanan bu yeni uygulamaya, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ÖDSGM her ay örnek soru kitapçığı yayımlamaya devam edecek.

Şubat Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları için Tıklayınız.

Şubat Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları için Tıklayınız.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler