1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Lisans Mezunu 630 Kadrolu Memur Alımı Yapılacak! KPSS 2019/1
Lisans Mezunu 630 Kadrolu Memur Alımı Yapılacak! KPSS 2019/1

Lisans Mezunu 630 Kadrolu Memur Alımı Yapılacak! KPSS 2019/1

KPSS tercih kılavuzu ÖSYM’de yayımlandı. KPSS tercihlerinin yayımlanmasının ardından lisans mezunu 630 kadronun detayları da belli oldu. Lisans mezunu 630 memur alımı detayları ve başvuru şartları My Memur haberde.

A+A-

22 Temmuz 2018 tarihinde 2018 KPSS lisans sınavına giren adayların başvuru yapacağı 2019/1 KPSS tercih kılavuzu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yayımlandı. Yerleştirme işlemlerinde lisans mezunları için KPSSP3 puanının olması gerekiyor. Lisans mezunu tercih edilebilir kadro sayısı 630 kişi olarak açıklandı.

Lisans mezunları KPSS 2019/1 tercih işlemlerini 9 Temmuz ile 18 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapabilecekler. Tablo-3’te lisans mezunlarının tercih edebilecekleri kadro ve pozisyonlar yer aldı. Kamu Personel Seçme Sınavı Kpss-2019/1 Tercih Kılavuzu kapsamında başvuru detaylarının ve şartlarının nitelik kodları açısından incelenmesinde fayda vardır. My Memur olarak kurumlar bazında tüm detayları açıklayacağız.

LİSANS MEZUNLARI İÇİN KPSS 2019/1 TERCİHLERİNDE ÖNEMLİ UYARILAR

Mezun olduğunuz lisans programı tercih etmiş olduğunuz kadro veya pozisyon için aranan nitelikler ile uyumlu değilse yapmış olduğunuz tercih sistem tarafından kabul edilmeyecektir. Tercihlerinizi yaparken bu durumu göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Ayrıca lisans düzeyindeki kadrolara yerleştirme yapılırken ÖSYM’ce sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan program/alan ile kadro ve pozisyonlar için aranan nitelikler arasındaki tutarlılık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecektir.

Odyolog unvanlı kadroya, ilgili lisans programı mezunları ile Devlet Personel Başkanlığınca yüksek lisans bilgileri alınmış adaylar başvurabilecektir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.

İlgili Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yapılan merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar, daha sonraki personel alımları için yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamazlar.

KPSS Tercih kılavuzu için tıklayınız:

pdf.jpg

TABLO-3. Lisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar için tıklayınız:

pdf.jpg

Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları için tıklayınız:
pdf.jpg

Mezun Olunan Lisans Programı için tıklayınız:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler