Lise Ders Kitapları İnceleme, Bilgi Paylaşımı ve Değerlendirme Çalışması Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Ders Kitapları İnceleme, Bilgi Paylaşımı ve Değerlendirme Çalışması Yapıldı

12046
Daha Fazla Göster

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)  İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığı koordinesinde ortaöğretim kademesinde okutulan ders kitaplarını incelemeye yönelik üç farklı çalışma gerçekleştirdi.

Bu kapsamda ilk çalışma 05-09 Ekim 2015 tarihleri arasında Antalya Kemer’de yapıldı. Beş gün süren çalışmada 9, 10,11 ve 12. sınıflarda okutulan ortaöğretim MEB ve özel yayınevlerine ait olmak üzere toplam 50 ders kitabı incelendi.

30 Kasım- 04 Aralık 2015 tarihlerinde Antalya Kemer’de önceki çalışmanın devamı niteliğinde iki farklı çalışma daha gerçekleştirildi. Çalışmaların ilkinde 32,  ikincisinde ise 51  ders kitabına ilişkin hazırlanan ve raporlaştırılan hata ve eksiklikler düzeltildi.

14-18 Aralık 2015 tarihlerinde de ders kitapları inceleme çalışmalarına devam edildi. Bu kapsamda ; 30 Kasım- 04 Aralık 2015 tarihleri arasında yapılan çalışmada incelenen 21 adet MEB yayını ders kitabının düzeltme çalışmaları yapılarak  raporları hazırlandı. Bu çalışmalara ek olarak ayrıca 52 ders kitabı da etik değerler yönünden incelendi. Aynı tarihlerde Genel Müdürlüğümüz personeli ile 81 il/ilçe millî eğitim müdürlüklerinde görev yapan ortaöğretimden sorumlu 105 şefin katılımıyla “Bilgi Paylaşımı ve Değerlendirme” çalışması yapıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Lise Ders Kitapları İnceleme, Bilgi Paylaşımı ve Değerlendirme Çalışması Yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!