1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Lise Mezunu 130 Kadrolu Memur Alımı Yapılacak! KPSS 2019/1
Lise Mezunu 130 Kadrolu Memur Alımı Yapılacak! KPSS 2019/1

Lise Mezunu 130 Kadrolu Memur Alımı Yapılacak! KPSS 2019/1

2019/1 KPSS tercih kılavuzu ÖSYM’de yayımlandı. 2019 yılının 1. KPSS tercihlerinin yayımlanmasının ardından lise mezunu 130 kadronun detayları da belli oldu. Lise mezunu 130 memur alımı detayları ve başvuru şartları My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

7 Ekim 2018 tarihinde 2018 KPSS ortaöğretim sınavına giren adayların başvuru yapacağı 2019/1 KPSS tercih kılavuzu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yayımlandı. Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puanının olması gerekiyor. Lise mezunu tercih edilebilir kadro sayısı 130 kişi olarak açıklandı.

Lise mezunları KPSS 2019/1 tercih işlemlerini 9 Temmuz ile 18 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapabilecekler. Tablo-1’de ortaöğretim mezunlarının tercih edebilecekleri kadro ve pozisyonlar yer aldı. Kamu Personel Seçme Sınavı Kpss-2019/1 Tercih Kılavuzu kapsamında başvuru detaylarının ve şartlarının nitelik kodları açısından incelenmesinde fayda vardır. My Memur olarak kurumlar bazında tüm detayları açıklayacağız.

Ortaöğretim düzeyinde sınava başvuran ancak, sınava başvurduğu dönemde lisans mezuniyetini bildirmeyen adayların (21 Mayıs 2018 tarihi ve öncesinde bir lisans programından mezun olan adaylar) tercih yapmaları sistem tarafından engellenmiştir.

Ortaöğretim düzeyinde sınava başvuran ancak, sınava başvurduğu dönemde ön lisans mezuniyetini bildirmeyen adayların (19 Temmuz 2018 tarihi ve öncesinde bir ön lisans diploması almaya hak kazanmış adaylar) tercih yapmaları sistem tarafından engellenmiştir.

KPSS 2019/1 TERCİHLERİNDE ORTAÖĞRETİM MEZUNLARININ DİKKATİNE

3795 sayılı Kanun gereği “Teknisyen” kadrosuna “mesleki ve teknik öğretim veren ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar ile denkliği Millî Eğitim Bakanlığınca kabul edilen diğer mesleki ve teknik öğretim veren ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar ve bu okullara denk mülga okullardan mezun olanlar” atanabilmektedirler. Diğer ortaöğretim kurumlarından mezun adayların, Teknisyen kadrolarını tercih etmeleri halinde atamaları yapılmayacaktır.

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2019/1 Tercih Kılavuzu kapsamında tüm detayları sizler için incelemeye ve gerek tercih sürecinde gerekse atama sürecinde anlatmaya devam edeceğiz.

KPSS Tercih kılavuzu için tıklayınız:

pdf.jpg

TABLO-1. Lise Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar için tıklayınız:

pdf.jpg

Lise Mezunları İçin Nitelik Kodları için tıklayınız:
pdf.jpg

Mezun Olunan Lise Programı için tıklayınız:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler