Lise Mezunu 978 Memur Alımı Yapılacak! Kontenjan Dağılımı Belli Oldu

2828 sayılı kanun kapsamında kamuya personel alımı başvuru kılavuzu yayımlandı ve toplam 2 bin 183 memur alımı kontenjan dağılımı açıklandı. Lise mezunları için 978 kadro açıklandı. İşte personel alımı kontenjanları ve başvuru şartları!

56754
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal hizmetler kanunu kapsamında istihdam edilecekler için 2019 Mayıs-Eylül dönemleri tercih kılavuzu kapsamında lise mezunları arasından 978 kadro için başvurular başladı. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite mezunları arasından 2 bin 183 memur alımı için başvuru şartlarını ve özel hususları tek tek My Memur olarak sizlere kolaylık olması açısından hazırlıyoruz. Bu haberimizde ORTAÖĞRETİM mezunlarının başvuru detayları yer almaktadır.

ATAMALAR KURA İLE OLACAK

Hak sahibi olan bütün adayların (ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyi dahil) yerleştirme işlemleri Kura yöntemi ile gerçekleştirilecektir.

KONTENJAN DAĞILIMI

Bu kılavuzda kamu kurum ve kuruluşlarının atama yapacakları kadro ve pozisyonlarını içeren tablolar yer almaktadır. Tablo-1’de ortaöğretim mezunlarının, Tablo-2’de önlisans mezunlarının, Tablo-3’te lisans mezunlarının, Tablo-4’te ilkokul, ortaokul ve ilköğretim mezunlarının tercih edebilecekleri kadro ve pozisyonlar bulunmaktadır.

LİSE MEZUNLARI İÇİN 2001 KODU

Ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunlarının tercih edebilecekleri kadro ve pozisyonları gösteren Tablo-1, 2 ve 3’te bütün adayların tercihte bulunabilecekleri kadro ve pozisyonlarda sırasıyla ortaöğretim düzeyinden mezun olanlar için “2001”, önlisans düzeyinden mezun olanlar için “3001” ve lisans düzeyinden mezun olanlar için 4001” kodları yer almaktadır.

Dolayısıyla “2001” kodunun yer aldığı kadro veya pozisyonları (istenilen diğer şartları da taşımak kaydıyla) ortaöğretim düzeyinde tercih yapabilecek bütün adaylar, “3001” kodunun yer aldığı kadro veya pozisyonları (istenilen diğer şartları da taşımak kaydıyla) önlisans düzeyinde tercih yapabilecek bütün adaylar ve “4001” kodunun yer aldığı kadro veya pozisyonları (istenilen diğer şartları da taşımak kaydıyla) lisans düzeyinde tercih yapabilecek bütün adaylar tercih edebilirler.

2001- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak” kodunun kullanıldığı kadro veya pozisyonları ortaöğretim düzeyinde hak sahibi olan bütün adayların tercih etmesi mümkündür.

30 TERCİH YAPILACAK

Tercih yapmak istediğiniz kadro ve pozisyonları belirleyiniz ve 30’u geçmemek üzere istek sıranıza göre yazınız. Bu sıralamada kadro ve pozisyonun size uygunluğu ve sizin bunlara vereceğiniz öncelikler son derece önemlidir. Mezun olduğunuz ortaöğretim/önlisans/lisans programı tercih etmiş olduğunuz kadro/pozisyon için aranan öğrenim koşulu ile uyumlu değil ise yapmış olduğunuz tercih, sistem tarafından kaydedilmeyecektir. Tercihlerinizi yaparken bu durumu göz önünde bulundurunuz.

MEMUR ATAMA YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ

Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim (lise) ve üzeri bir öğrenim düzeyinden mezun olan hak sahiplerinden öğrenim durumları itibariyle unvan ihraz edenler bu unvanlara, herhangi bir unvan ihraz etmeyenler ise memur unvanına yerleştirilebileceklerdir.

Ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyinden mezun adayların tercihte bulunabilecekleri kadro veya pozisyonlar öğrenim düzeyleri dikkate alınarak tablolar halinde verilmiştir. Bu tablolarda karşısında öğrenim kodu olarak Ortaöğretim mezunları için “2001- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, Önlisans mezunları için 3001-Herhangi bir önlisans programından mezun olmak ve Lisans mezunları için 4001-Herhangi bir lisans programından mezun olmak” kodları yer alan kadro veya pozisyonları ilgili öğrenim düzeyinden mezun bütün adaylar tercih edebilirler.

TEKNİSYEN KADROSUNA ATAMA ŞARTI

3795 sayılı Kanun gereği “Teknisyen” kadrosuna “mesleki ve teknik öğretim veren ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar ile denkliği Millî Eğitim Bakanlığınca kabul edilen diğer mesleki ve teknik öğretim veren ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar ve bu okullara denk mülga okullardan mezun olanlar” atanabilmektedirler. Diğer ortaöğretim kurumlarından mezun adayların, Teknisyen kadrolarını tercih etmeleri halinde atamaları yapılmayacaktır.

2183 Memur Alımı Başvuru Kılavuzu ve tüm kontenjan detayları için TIKLAYINIZ.

Ortaöğretim kadrolar için TIKLAYINIZ.

Ortaöğretim Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ.

Özelkoşul Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 2 sene önce

  Başvuru nasıl yapılıyor

 2. 2 sene önce

  Başvuruyu nereden yapıyoruz onunda bilgisini verirseniz

 3. Lütfen nasıl başvuracağımız hakkında bılgı de verır mısınız nereye başvuru yapacağız

 4. Basvuru nasıl yapılıyor

 5. 2 sene önce

  nasıl başvuru yapıcaz

 6. 2 sene önce

  basvuru yapan var ise nasıl yaptıgına dair yardımcı olabilir mi?acillll

 7. 2 sene önce

  Başvuru nasıl yapacağız Bilgi verebilir misiniz ? e devletten deniyor ama orda da başvuru yok nasıl yapacağız yardımcı olun lütfen

 8. 2 sene önce

  Ya bu ne nasil birşey hak sahibi değilsiniz felan bisiler diyor devlete girdigimde nasıl yapıcaz mayıs eylül dönemi yaziyo tercihlerinde 21 ekim de son olduğu söyleniyor

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!