Lise Mezunu Tıbbi Sekreterler KPSS 2019/7 Sıfır Kadroya Tepkili! Önlisans Mezunu Kaç Tıbbi Sektreter Alınacak

ÖSYM KPSS 2019/7 tercih kılavuzunu dün yayımladı. KPSS 2019/7 Sağlık Bakanlığı memur alımı kapsamında lise mezunu tıbbi sekreterlere hiç kadro verilmedi. Sadece Önlisans mezunu tıbbi sekreterler 2019/7 de tercih yapabilecek.

57728
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÖSYM KPSS 2019/7 tercih kılavuzunu yayımlandı. Sağlık Bakanlığı Lise, önlisans ve lisans mezunu sözleşmeli sağlık personeli alımı başvuru tarihleri ve tüm unvanlarda başvuru kontenjanları da belli oldu. Peki KPSS 2019/7 kapsamında kaç tıbbi sekreter alımı yapılacak?

KPSS 2019/7 Tıbbi Sekreter Alımı

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli memur alımında önlisans mezunu 220 tıbbi sekreter kadrosu bulunuyor. Lise mezunu tıbbi sekreter alımına kadro yok. Bunun sebebi Sağlık Bakanlığı tarafından 14 Nisan 2017 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren Tıbbı Sekreter İstihdamı kapsamında mezuniyet olarak önceliğin önlisans mezunlarına verilmesi. Sağlık Bakanlığı tıbbi sekreter alımında öncelik önlisans mezunlarına oldu.

Tıbbı Sekreter İstihdamı Genelgesinde belirtildiği üzere Tıbbi dokümantasyon, tıbbi arşiv, sağlık kurulu, poliklinikler, hasta kabul birimleri ile hasta katlarında tıbbi kayıtların tutulması ve yazışmaların yürütülmesi, bilimsel toplantılarda kayıtların tutulması ve tutulan kayıtların deşifre edilmesi gibi hizmetlerde tıbbi sekreterlik veya dengi okullardan mezun olmuş ve tıbbi sekreter unvanı almış olanlar istihdam edileceği belirtildi.

Tıbbı Sekreter İstihdamı kapsamında da öncelik önlisans mezunlarına verilecek, önlisans mezunu tıbbi sekreterin bulunmaması halinde orta öğretim mezunu tıbbi sekreterler alınacaktır denildi.

Lise mezunu tıbbi sekreterler 2019/7 KPSS tercih kılavuzunda ‘sıfır’ kadroya tepkili. Sadece önlisans mezunu tıbbi sekreter KPSS 2019/7 de tercih işlemi yapabilecek.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Lise Mezunu Tıbbi Sekreterler KPSS 2019/7 Sıfır Kadroya Tepkili! Önlisans Mezunu Kaç Tıbbi Sektreter Alınacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 2 sene önce

    2 YIL DAHA OKUYUNCA HER DERDE DEVA OLCAZ

  2. 2 sene önce

    sağlık meslek lisesi mezunuyum dört yıldır atama beklemekteyim sayın bakanım bizim de hakımız yok mu hayırlı bir haber bekliyuruz sayğılarımla

  3. Sayın bakanım ben sağlık meslek lisesi mezunuyum madi sıkıntıda üniversite okyamadım türkiye geneli sıralamam 200 bizlerede kadro açarsanız bir ömür buyu sizlere dua edeceğim saygılarımla

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!