1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Lise Öğrencilerinin Seçmeli Ders Tercihleri İçin Cuma Son Gün
Lise Öğrencilerinin Seçmeli Ders Tercihleri İçin Cuma Son Gün

Lise Öğrencilerinin Seçmeli Ders Tercihleri İçin Cuma Son Gün

Ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerinin 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı için yapacakları seçmeli ders tercihleri 9 Şubat Cuma günü son buluyor. Tercih yapamayan öğrencilerin durumu ne olacak?

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Lise Öğrencileri için alınması mecburi tutulan seçmeli ders seçimi 9 Şubat Cuma günü son buluyor. Öğrencilerin gelecek eğitim öğretim yılı için almak istedikleri seçmeli dersleri bu süre içinde belirlemeleri gerekmektedir. Öğrenci almak istediği seçmeli dersi okul yönetimine bildirmek zorundadır. Seçilen dersler e-okul sistemi üzerinden ilan edilecek.

Okul müdürlükleri öğrencilerin seçmesi için 10 ders arasından liste oluşturacaklar. Bir dersin okul tarafından açılabilmesi için en az 10 öğrencinin tercih etmesi gerekmektedir. Ayrıca bu dersin sene içinde öğrenci sayısında azalma olsa da dersin eğitimine sene sonuna kadar devam edilecek. Öğrenci ders seçimi yapmazsa, okul yönetimi öğrenci adına seçmeli ders seçimi yapabilir.

Mesleki ve Teknik Liselerde eğitim alan öğrenciler ise, haftalık ders çizelgelerinde yer alan seçmeli derslerin, haftalık ders sayısı kadar seçmeli dersler tablosundan tercihlerini yapabilecekler ve kendi bölümlerine ait derslerden de seçim yapabilecekler. 9. Sınıfa yeni başlayan öğrencilerin ders seçimi 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk haftasında ders seçimi ve değişikliklerini yapabilecekler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.