1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Lise ve Önlisans Mezunlarının Kadro Talepleri
Lise ve Önlisans Mezunlarının Kadro Talepleri

Lise ve Önlisans Mezunlarının Kadro Talepleri

My Memur İletişim Formu, Facebook Sayfası, ve Mail Adresimize Gelen Haklı Taleplerin Sesi Oluyor ve Talep Ediyoruz 2015/1 Kpss Yerleştirme Tercihlerinde …

A+A-

Günlük milyonlarca sayfanın yüzbinlerce kişi tarafından erişildiği www.mymemur.com sizlerin sesi olmaya devam ediyor.

Bilindiği üzere 2 yılda bir yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı Lise ve Önlisans düzeyinde 2014 yılında yapılmıştı. KPSS Lise düzeyinde 1.683.696 kişi, Önlisans düzeyinde 779.314 sınava girmişti. Sınavdan sonra yapılan, 2014/2 Kpss yerleştirme işleminde 5067 kadronun 582 lise ve 770 önlisans düzeyinde yerleştirme işlemi yapılmıştı.

Bir yıl içerisinde yapılan yüzbinlerce atamayı merkezi atama dışında kullanılması, atamaların büyük bir bölümünü Öğretmen ve Sağlık Personeli alımlarında kullanılması diğer bölüm mezunlarınca tepki ile karşılanmaktadır.

Lise ve Yükseköğretim Kurumlarınca okutulan bölümleri Yükseköğretim Kurulu ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. Bölüm kontenjanları belirlenirken ihtiyaca yönelik açılması artık zorunluluktur.

Emek verip mezun olan kişilerin yine mezun olan kişi sayısına oranlı ve 1 yıl içerisinde verilen atama izni sayısına oranla hak ettiği kadro sayısını talep etmektedir. Yani atama izni verilen kadroların merkezi atama dışında tüketilerek merkezi atamalarda da yetersiz ve orantısız kadro verilmesini artık istemiyorlar.

Memur Olmak İsteyen Yüzbinlerce Memur Adayı Adına;

Kamu Personeli Seçme Sınavı neticesine göre 2015/1 yerleştirme tercihleri kadro sayıları açıklanmadan My Memur ailesi olarak talep ediyoruz; “Bütün mezuniyet düzeylerinde, tüm bölümlere, mezunlarına orantılı olarak kadro verilmeli. Merkezi atama sayısı artık arttırılmalı, 50 Bin kadro talep ediyoruz. Mezun sayılarına orantılı ve adaletli şekilde”.

2014/2 Kpss Yerleştirme En Düşük En Yüksek Puanlar Boş Kadrolar

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.