Liselere Geçiş Sınavı LGS Giriş Belgeleri Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2019 yılı merkezi sınavlar kapsamında liselere geçiş sınavı için giriş belgelerini yayımladı. LGS giriş belgeleri nereden ve nasıl alınacak? 2019 LGS detayları My Memur haberde.

featured

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” 2019 yılı sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezî sınav başvuru ve uygulama kılavuzu kapsamında LGS giriş belgelerini yayımladı. 2019 LGS giriş belgelerinin nereden ve nasıl alınacağını sorgulayan öğrenciler için gerekli detayları bu haberimizde hazırladık.

2019 LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINACAK

Fotoğraflı sınav giriş belgesi 22 Mayıs 2019 tarihinden itibaren elektronik ortamda okul müdürlükleri tarafından alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrenciye teslim edilecektir.

Sınav giriş belgesinde öğrencinin kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgileri yer alacaktır. Öğrenci, sınav giriş belgesinde yer alan sınav bölgesinde, binada, salonda ve sırada sınava girecektir.

Doğal afet, yangın ve benzeri olağanüstü durumlarda Bölge Sınav Yürütme Komisyonu’nun teklifi üzerine ÖDSGM’ nin uygun görüşü ile öğrencinin sınav yeri değiştirilebilecektir.

Fotoğraflı sınav giriş belgesini kaybeden öğrenciler, belgenin yenisini öğrenim gördüğü okul müdürlüklerinden alabilecektir.

Yurt dışında e-Okul sistemine kayıtlı olmayan öğrenciler sınav giriş belgelerini 22 Mayıs 2019 tarihinden itibaren, bulundukları ülkenin Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçilik, Başkonsolosluk veya Konsolosluklarından alacak ve onaylatacaklardır.

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin sınav giriş belgesinde, kimlik bilgilerinin yanında sınavda alacağı özel hizmet durumu yer alacaktır.

2019 LGS SINAV KAPSAMI NASIL OLACAK

Merkezî Sınavda aşağıda alanlardan soruların yer aldığı testler uygulanacaktır. Her alan için 8’inci sınıf öğretim programlarında belirlenen kazanımlar esas alınarak öğrencinin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma, eleştirel düşünme, bilimsel süreç ve benzeri becerilerini ölçecek nitelikte sorular yer alacaktır.

BİRİNCİ OTURUM “SÖZEL ALAN”

Türkçe 20,

T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 10,

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 10,

Yabancı Dil 10 olmak üzere toplam 50 soru olacak.

İKİNCİ OTURUM “ SAYISAL ALAN”

Matematik 20, Fen Bilimleri 20 olmak üzere toplam 40 soru olacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Liselere Geçiş Sınavı LGS Giriş Belgeleri Yayımlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!