1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Liselere Giriş Sınavı Örnek Soruları, Milli Eğitim Bakanlığı Meb.gov.tr Adresinde
Liselere Giriş Sınavı Örnek Soruları, Milli Eğitim Bakanlığı Meb.gov.tr Adresinde

Liselere Giriş Sınavı Örnek Soruları, Milli Eğitim Bakanlığı Meb.gov.tr Adresinde

Liselere Giriş Sınavı örnek soruları, Milli Eğitim Bakanlığının meb.gov.tr adresinde paylaşıldı.

A+A-

Liselere Giriş Sınavı örnek soruları, Milli Eğitim Bakanlığının meb.gov.tr adresinde paylaşıldı. Milli Eğitim Bakanlığı liselere geçiş sınavı örnek soruları yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan duyuruda, lise geçiş sınavı örnek soruları için hazırlıkların tamamlandığı belirtildi. Duyuruda örnek sorular PDF formatında yayınlandı. Örnek soruları PDF olarak indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

MEB liseye geçiş sınavı örnek soruları sayısal ve sözel bölüm olarak ayrı ayrı yayımlandı. Sayısal bölüm örnek soruları 10 matematik ve 10 fen bilimleri olarak toplam 20 soru halinde verildi. Sözel bölüm soruları ise 10 Türkçe, 5 İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, 5 Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi, 5 Yabancı Dil sorusu olarak toplam 25 adet sorudan oluşuyor.

Yayımlanan örnek soru kitapçıklarında cevap anahtarları da bulunuyor. Öğrenciler örnek sorular ile cevap anahtarlarını inceleyerek yaklaşan sınav öncesinde hazırlıklarını buna göre yapabilecek.

Lise yerleştirme sınavı Haziran ayında 2 oturum olarak gerçekleştirilecek. Adaylar 135 dakika sürecek iki oturumda sayısal ve sözel sorularını yanıtlayacak. Sözel bölüm toplam 50 sorudan, sayısal bölüm ise toplam 40 sorudan oluşacak. MEB sözel örnek soruları PDF indirmek için TIKLAYINIZ. MEB sayısal örnek soruları PDF indirmek için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler