1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Liselerin 2018-2019 Haftalık Ders Çizelgesi Yayımlandı
Liselerin 2018-2019 Haftalık Ders Çizelgesi Yayımlandı

Liselerin 2018-2019 Haftalık Ders Çizelgesi Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2018-2019 eğitim-öğretim dönemi liselerin haftalık ders çizelgesini yayımladı. MEB, lise ders çizelgeleri ve lise ders saatleri için tıklayınız.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 2018-2018 eğitim öğretim yılı için Ortaöğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesini yayımladı.

Anadolu Lisesi, Hazırlık Sınıfı Bulunan Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Haftalık Ders Çizelgesinin, 2018-2019 eğitim-öğretim yılından itibaren tüm sınıf düzeylerinde aşağıdaki bağlantıda ve resimde yer alan çizelgeye göre yapılacağı belirtildi.

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 30 Mayıs 2017 tarihli ve 53 sayılı kararıyla kabul edilen Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesi (Güzel Sanatlar Lisesi ve Spor Lisesi Haftalık Ders Çizelgeleri hariç) ile 27 Ocak 2014 tarihli ve 6 sayılı kararıyla kabul edilen çizelge ile ilgili de karar açıklandı.

Bu kapsamda Genel Lise, Anadolu Lisesi, Hazırlık Sınıfı Bulunan Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Haftalık Ders Çizelgesinin 2018-2019 eğitim-öğretim yılından itibaren tüm sınıf düzeylerinde uygulamadan kaldırılmasına karar verildi. Tüm düzeyde liselerin ders çizelgeleri için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler