1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Liselerin Ders Saatleri Değişti
Liselerin Ders Saatleri Değişti

Liselerin Ders Saatleri Değişti

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından liselerin 9. sınıfları ve hazırlık sınıflarından başlamak üzere ders saatlerinde değişiklikler yapıldı. İşte değişikliklerin tam metni.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından yayımlanan 2017 yılı Haziran ayı Tebliğler Dergisinde lise 9 sınıf ve hazırlık sınıflardan başlamak üzere ders saatlerinde değişiklikler yapıldı.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Talim ve Terbiye Kuruluna gönderilen yazılara istinaden görüşülen Anadolu Lisesi, Hazırlık Sınıfı Bulunan Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi, Spor Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Haftalık Ders Çizelgesinin, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılından itibaren hazırlık ve 9. sınıflardan başlamak ve kademeli olarak uygulanmak üzere ekli örneklerine göre kabulüne karar verildi.

Talim ve Terbiye Kurulu Genel Lise, Anadolu Lisesi, Hazırlık Sınıfı Bulunan Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi, Spor Lisesi, İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Haftalık Ders Çizelgelerinin, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılından itibaren hazırlık ve 9. sınıflardan başlamak üzere kademeli olarak uygulamadan kaldırılmasına karar verildi.

3 saat olan Biyoloji dersi 2 saate düştü. Felsefe dersi artık 10’ncu ve 11’nci sınıflarda zorunlu. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri 1 saatten 2 saate çıkarıldı. Görsel Sanatlar ile Müzik dersi sayıları da 1 saatten 2 saate çıkarıldı. Tebliğ tam metni ve tüm liseler bazında ders saatleri için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.