1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Lojman Satışında Memurlara Öncelik Verilecek
Lojman Satışında Memurlara Öncelik Verilecek

Lojman Satışında Memurlara Öncelik Verilecek

Maliye Bakanı Naci Ağbal, kamu lojmanlarının satışı hakkında konuştu. Kamu lojmanlarının satışında memurlara öncelik verileceğini ifade etti. Lojman ücretlerinden alınacak geliri de açıkladı.

A+A-

Maliye Bakanı Naci Ağbal, kamu lojmanlarının satılması hakkında açıklamalarda bulundu. Kendisine yöneltilen torba kanun tasarısı hakkındaki soruyu yanıtlayan Maliye Bakanı Ağbal, tasarının içeriği ve komisyondan çıkış tarihi hakkında açıklamalar yaptı. Bakan Ağbal kamu lojmanlarının satışından elde edilecek geliri ve memurların lojman satın alması durumunu da açıkladı.

Memurlara öncelik verilecek.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, kamu lojmanlarının satışında memurlara öncelik verileceğini ifade etti. Satılacak olan lojmanda oturan kamu görevlisinin, lojman satışında öncelik hakkı olacağını, isterse bu lojmanı belirlenen fiyata satın alabileceğini açıkladı.

1 milyar lira gelir gelecek.

Lojman satışının ekonomiye ciddi bir katkı getireceğini ifade eden Maliye Bakanı Ağbal, Plan ve Bütçe Komisyonunda bu konunun analiz edildiğini belirtti. Bunun uzun bir süreç olacağını, bazı kamu lojmanlarından 500 milyon lira, 1 milyar lire civarlarında gelir beklendiğini kaydetti.

Torba yasa tasarısının TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki görüşmeleri 23 Ekim Pazartesi günü sona erecek. Görüşmeler tamamlandıktan sonra tasarı genel kurula taşınacak. Tasarıda MTV zammı, lojmanların satışı gibi pek çok önemli düzenleme yer alıyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.