1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Lütfi Elvan 10 bin lira maaşa dur dedi!
Lütfi Elvan 10 bin lira maaşa dur dedi!

Lütfi Elvan 10 bin lira maaşa dur dedi!

Sayıştay, Türksat Yönetim Kurulu üyelerine 10'ar bin TL maaş verilmesini mevzuata aykırı buldu.

A+A-

Sayıştay, Türksat Yönetim Kurulu üyelerine 10'ar bin TL maaş verilmesini mevzuata aykırı buldu. Elvan, 3 yıldır onay bekleyen raporu gereğinin yapılması için Türksat'a gönderdi. Fazla ödemeler yasal faiziyle geri alınacak.

 

Türksat yönetiminde maaşların düşürülmesini öngören Teftiş Kurulu Raporunu Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan onaylayarak gereği için Türksat’a gönderdi.Bu kapsamda Türksat Yönetim Kurulu üyelerine, diğer kamu kurumlarındaki kadar maaş verilecek.Yüksek Planlama Kurulu (YPK) kararıyla 2013’te kamu işletmelerinin yönetim kurulu üyelerine aylık 1983 lira ve yılda iki maaş da ek ödeme yapıldı.

Türksat Yönetim Kurulu üyelerine ise ikramiyeler dahil toplam 991 bin lira ödeme yapıldı. Bu rakam 8 üyeye bölündüğünde üye başına ödenen aylık ücret ise 10 bin lirayı buldu. Bir önceki yıl Türksat Yönetim Kurulu üyelerinin her birine üç ikramiye dahil 7 bin 436'şar lira aylık ödeme yapılmıştı.

Sayıştay’ın Tüksat’taki yönetim kurulu üyelerinin maaşlarının mevzuata uygun olmadığına dair uyarıları üzerine Ulaştırma Baskanlığı Teftiş Kurulunun hazırladığı rapor 3 yıldır bakan masasında bekliyordu. Binali Yıldırım’dan Bakanlığı devralan Lütfi Elvan Mayıs ayında onaylayarak raporu gereği için Türksat’a gönderdi. Raporda ödenen ücretin mevzuata aykırı olduğu belirtilerek 2005’ten bugüne kadar yapılan fazla ödemelerin faiziyle birlikte yönetim ve denetim kurulu üyeliği yapanlardan geri alınması istendi.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.