LYS ve YGS Kalkıyor mu? ÖSYM Son Durum

Yeni sınav sistemi için öngörülen zaman muhtemelen 2016 veya 2017 olacak. 4 senelik ortaöğretim eğitimi süresince

LYS ve YGS Kalkıyor mu? ÖSYM Son Durum
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dönemlerde ardı ardına yapılan çalışmalar ve haberler ÖSYM nin devre dışı bırakıldığı veya bırakılacağı gibi ön yargılar oluşturmaya başladı. Türkiye’de liselere geçiş sınavı dışında bütün merkezi sınavlar ÖSYM tarafından yapılıyor. Tüm süreç ÖSYM tarafından planlanıyor ve uygulanıyor.

Hükümetin ise son dönemde konu ile alakalı bazı çalışmalar içerisinde olduğu gelen duyumlar arasında. İlk olarak kpss kalktı mı, kpss kaldırıldı haberleri yer aldı. Geçtiğimiz hafta yapılan ve Resmi gazete’de yayımlanan düzenleme ile Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitim Sınavı’nın (TUS) yabancı dil ayağının sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenmesinin önü açıldı.

Şimdi ise ygs kalktı mı, ygs kaldırıldı mı, lys kalktı mı, lys kaldırıldı mı soruları basında sıkça yer alıyor.  Hükümetin şuanda konu ile alakalı bir çalışma yaptığı aşikar. Alınan duyumlara göre Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) şuan bir çalışma yapıyor. MEB yeni çalışmasında üniversiteye girişte tıpkı liselere geçişte olduğu gibi ortak merkezi sınavlar yapılması düşünülüyor.

Yeni sınav sistemi için öngörülen zaman muhtemelen 2016 veya 2017 olacak. 4 senelik ortaöğretim eğitimi süresince aldığı tüm merkezi sınav sonuçları üniversiteye girişi için birer basamak olacak. MEB bu konuda alt yapısını hazırladığı belirtiliyor.

Arama Kelimeleri; kpss kalktı, kpss kalktımı, kpss kaldırılacak mı, kpss kaldırılacak mı lys kalktı mı, lys kalktı, lys kalktımı, lys kaldırılacak mı, lys kaldırılacak mı, ygs kalktı mı, ygs kalktı, ygs kalktımı, ygs kaldırılacak mı, ygs kaldırılacak mı

Personel Sağlık Tr Haber

 

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!