1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. LYS'ye Girebilmek İçin İlk Aşama %20, İkinci Aşamada %10 Net Çıkarmak Gerekecek
LYS'ye Girebilmek İçin İlk Aşama %20, İkinci Aşamada %10 Net Çıkarmak Gerekecek

LYS'ye Girebilmek İçin İlk Aşama %20, İkinci Aşamada %10 Net Çıkarmak Gerekecek

YGS Sınavında % 20 Net Yapan Adaylar LYS Sınavına Katılabilecekler. Ön Lisans Programları için % 10 Net Yapmak Yeterli

A+A-

YGS sınavında % 20 net yapan adaylar lys sınavına katılabilecekler. Ön lisans programları için % 10 net yapmak yeterli olacak.

Üniversite yolunda adayların en azından %10'luk net yapmaları yollarına devam etmelerini sağlayacak. YGS’de en düşük puan 100 iken en yüksek ise 500dür. 400 Puanlık bir cetvel bulunmaktadır. Adaylar 140 puan Önlisans barajını geçmek için % 10'luk net çıkarmaları gerekmektedir. 180 Puan barajını geçmek isteyenler Lisans Programına devam etme hakkı kazanıyorlar. Bu sebeple % 20'lik bir net çıkarılması LYS Lisans Programları için şanslarını denemelerine yeterli olacaktır.

Örnek olarak % 40'lık bir net 260 puan getirirken her % 10'luk net artışı 40 puana tekabül etmektedir. Sınavda 4 farklı test bulunmakta ve her birinden 40 soru vardır.Bir çok farklı kombinasyonlarla adaylar benzer puanlara erişebilirler. Bu yapılanlar da bunlardan biri.

YGS ve LYS Günleri Toplu Taşıma Ücretsiz TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.