1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. MEVZUAT

  4. Maden ve Petrol Uzmanlığı Yönetmeliği 20 Haziran 2019
Maden ve Petrol Uzmanlığı Yönetmeliği 20 Haziran 2019

Maden ve Petrol Uzmanlığı Yönetmeliği 20 Haziran 2019

Maden ve Petrol Uzmanlığı Yönetmeliği 20 Haziran 2019 Tarihli ve 30807 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Maden ve Petrol Uzmanlığı Yönetmeliği tam metni My Memur haberde.

A+A-

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından “Maden ve Petrol Uzmanlığı Yönetmeliği” 20 Haziran 2019 Tarihli ve 30807 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Maden ve petrol uzmanlığı yönetmeliğine dair tüm detayları my memur olarak hazırladık.

Bu Yönetmeliğin amacı; Maden ve Petrol Uzman Yardımcılarının mesleğe alınmaları, yetiştirilmeleri, Maden ve Petrol Uzmanlığına atanmalarına ilişkin usul ve esaslar ile Maden ve Petrol Uzman ve Uzman Yardımcılarının görev, yetki ve sorumluluklarını düzenlemektir.

Bu Yönetmelik, 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ek 41 inci maddesi ile  4 sayılı Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 782 nci ve 796 ncı maddelerine dayanılarak hazırlanmıştır.

UZMAN YARDIMCILIĞINA GİRİŞ YARIŞMA SINAVI

Uzman yardımcıları mesleğe özel yarışma sınavı ile alınır. Yarışma sınavı, kadro ve ihtiyaç durumuna göre Genel Müdürlükçe uygun görülen zamanlarda yazılı ve sözlü olarak iki aşamalı veya yalnızca sözlü olarak tek aşamalı yapılabilir.

Yarışma sınavına çağrılacak adayların sayısı, atama yapılacak kadro sayısının yirmi katından fazla olamaz. KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere yapılan sıralama sonucunda son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar da sınava çağrılır.

Yarışma sınavının sadece sözlü sınavdan oluşması halinde atama yapılacak kadro sayısının en fazla dört katı kadar aday sınava çağrılır. KPSS puanı en yüksek olandan başlamak üzere yapılan sıralama sonucunda son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar da sınava çağrılır.

BAŞVURU ŞARTLARI

Yarışma sınavına başvurmak isteyenlerde son başvuru tarihi itibarıyla aşağıdaki şartlar aranır:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak.

b) Genel Müdürlüğün kadro ve ihtiyaç durumuna göre; en az dört yıllık eğitim veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, mimarlık ve mühendislik, fen, fen-edebiyat fakülteleri ile diğer fakültelerin mühendislik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının birinden mezun olmak.

c) Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

ç) Geçerlik süresi dolmamış KPSS puan türlerinden giriş sınavı duyurusunda belirtilen taban puanı almış olmak gerekmektedir.

Tam metin için tıklayınız:

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler