Madenciler Ruhsat Güvenliği İstiyor

Geçtiğimiz günlerde Türkiye İhracatçılar Meclisini ağırlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan dilek ve istekleri dinledi. Detaylar...

73572
Daha Fazla Göster

Geçtiğimiz günlerde Türkiye İhracatçılar Meclisini ağırlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan dilek ve istekleri dinledi. Erdoğan talepleri dinlemek için Türkiye ihracatçılar Meclisi başkanını, yönetim kurulunu ve konsey başkanlarını Vahdettin Köşkü’nde ağırladı. Toplantıda sektör içerisinde yaşanılan sorunları ve bu sorunların çözüm önerileri tartışıldı.

İlk sunulan ve istenilen en önemli maddenin ruhsat güvenliği olduğunu söyleyen Rüstem Çetinkaya, yasada ruhsat güvenliğinin kesinlikle yer almasını gerektiğini söyledi. Kanun maddelerinin bunlara dikkat edilerek düzenlenmesi gerektiğini belirtti.  Belirtilen bir diğer istek ise maden ruhsat izinlerinin alma süresinin fazla olmasından mütevellit rahatsız olmaları, bu sürecin kısaltılmasını ya da hızlandırılmasını talep ettiler.

Türk Mermeri Hak Ettiği Yerde Değil!

Çetinkaya 2019 yılında yapılan ihracattan sonra 2020 yılının ilk yarısında yapılan ihracat payında ciddi düşüşler olduğunu gözlemlediğini belirtiyor. 1 Haziran itibari ile işlerin toparlanmaya başladığını yine de geçen seneki rakamlara ulaşmanın mümkün olmadığından dem vuruyor. Sektör içerisinde pazarlama kısmının iyileştirilmesini ve satışın pazarlamadan sonra daha fazla satılacağını söylüyor. Türk mermerlerinin hak ettiği yerde olmadığını ve daha fazlasını hak ettiğini konuştu.

Dünya pazarında önemli bir yeri olan Türk doğal taş sektörü salgın sebebiyle ticaret ve fuar organizasyonlarındansa teknoloji pazarına yüzünü döndü. Ege maden ihracatçıları birliği Türk ve Vietnamlı firmaları sanal ticarette buluşturdu. 191 iş görüşmesine sebep olan bu faaliyette Türk ihracatçıları ulaştıkları teknolojiyle birlikte taşlarını ithalatçılara tanıttı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Madenciler Ruhsat Güvenliği İstiyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!