1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Mali Hizmetler Uzmanları ve Yardımcıları Bu Taleplerde Bulunuyorlar
Mali Hizmetler Uzmanları ve Yardımcıları Bu Taleplerde Bulunuyorlar

Mali Hizmetler Uzmanları ve Yardımcıları Bu Taleplerde Bulunuyorlar

My Memur'a Gönderilen Mali Hizmetler Uzman ve Uzman Yardımcılarının sorunlarını ve isteklerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

A+A-

MyMemur.Com olarak bizlere iletilen sıkıntı ve problemleri gündeme getirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda bizlere gönderilen Mali Hizmetler Uzman ve Uzman Yardımcılarının sorunlarını ve isteklerini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Takipçimiz tarafından Gönderilen Sorunlar ve İstekleri şöyle sıralayalım.

5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile mevcut mali yönetim sistemi değiştirilerek daha etkin bir yönetim ve kontrol sistemi oluşturulmuş ve kamu idarelerinin yönetim ve hesap verme anlayışı çerçevesinde sorumlulukları artırılmıştır. Bu kapsamda, kamu kurumlarının fonksiyonlarını etkin bir şekilde yerine getirilebilmesi için Mali Hizmetler Uzmanlığı mesleği oluşturulmuştur.

2006 Yılında 2007 Yılında geçiş sınavları yapılarak, Mali Hizmetler Uzmanı alımları yapılmıştır. Bu tarihi takiben ise 2008, 2010 ve 2013 yıllarında ÖSYM tarafından yazılı sınav, Maliye Bakanlığı tarafından ise sözlü sınav yapılarak uzman yardımcısı atamaları yapılmıştır. Mali Hizmetler Uzman yardımcıları gerekli koşulları sağlamalarının ardından ise Mali Hizmetler Uzmanı olarak görevlerini sürdürmeye devam etmişlerdir.

Şimdi diyeceksiniz ki bu adamların ne sıkıntısı var her şey dört dörtlük İşte Burada Onların bize gönderdiği Sorun ve istekler devreye giriyor.

İSTEK 1

2 Kasım 2011 tarihli Resmi gazetede 666 Sayılı Kamu Görevlilerinin Mali Haklarının Düzenlenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Hükmünde Kararname ile birlikte Mali Hizmetler Uzmanlığı Mensubu olan memurlar aleyhinde çıkan olumsuzlukların giderilmesini istiyorlar.

İSTEK 2

Eşit İş ve Eşit Ücret Sloganı Kapsamında yayımlanan 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında Merkez Uzmanlarıyla aynı işi yapan aynı yükselme şartlarına da sahip olan Mali Hizmetler Uzman ve Mali Hizmetler Uzman Yardımcılarının da Merkez Uzmanlarıyla eşit ücret almasını istiyorlar.

İSTEK 3

666 Sayılı KHK kapsamında aynı sınav ve aynı şartlar ile atanan ve göreve başlayan ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği’nden, Sayıştay Başkanlığı’na kadar bir çok bakanlık ve kurumda çalışan Mali Hizmetler Uzman ve Mali Hizmetler Uzman Yardımcılarının kendi aralarında oluşan maaş farklılıklarının kaldırılmasını istiyorlar.

İSTEK 4

Devlet memurları Kanunda yer alan Özel Hizmet Tazminatı Bölümünde Ğ Bendinde merkez teşkilatına ait uzman kadrolarına kendilerinin de dâhil edilmelerini ve burada bulunan uzman kadrolarındaki gibi maaşlarının düzenlenmesini, Bu Kapsamda 3600 Ek Göstergeye, 2000 Makam Tazminatına, 8000 Temsil ve Görev Tazminatına Mali Hizmetler Uzmanlarında sahip olmasını istiyorlar.

İSTEK 5

Mali Hizmetler Uzman yardımcısı olarak göreve başlayanların Uzmanlık için 3 yıl çalışmış olma şartı, Uzman olarak ilk kez atandıkları idarede de en az 3 yıl çalışma şartının yani toplamda 6 yıl şartının 4 yıla düşürülmesini, eş durumu ve hastalık özrü tayini gibi düzenlemelerin yapılmasını istiyorlar.

İSTEK 6

Mesleklerinin görev tanımlarının yeniden düzenlenerek İhtisas - Kariyer mesleği haline gelmesini istiyorlar.

Yani işin özü Mali Hizmetler Uzmanları ve Mali Hizmetler Uzman yardımcıları öncelikle 657 Devlet Memurları Kanunu olmak üzere ilgili mevzuatta düzenlemelerin yapılmasını ve ilgili bakanlıkların ve kurumların kendilerine taleplerini iletebilmek istiyorlar.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.