1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Maliye Bakanı Kamu Lojmanlarının Satılma Nedenini Açıkladı
Maliye Bakanı Kamu Lojmanlarının Satılma Nedenini Açıkladı

Maliye Bakanı Kamu Lojmanlarının Satılma Nedenini Açıkladı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, kamu lojmalarının satılması hakkında açıklama yaptı. Torba kanun tasarısında yer alan lojmanların satılması konusunda Ağbal, bunun ekonomi kötü gittiği için yapılmadığını belirtti.

A+A-

Maliye Bakanı Naci Ağbal, kamu lojmanlarının satılması hakkında konuştu. Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın komisyondaki görüşmelerinde soruları yanıtlayan Ağbal, lojmanların satılma nedeninin ekonominin kötüye gitmesi olmadığını ifade etti.

 

Lojmanlar ekonomi kötüye gittiği için satılmıyor.

 

Maliye Bakanı Ağbal, ekonomik sorunlar nedeniyle lojmanların satıldığı iddialarını yalanladı. Bu lojmanların satılmasıyla elde edilecek gelirin, lojmanın sahibi kuruma verileceğini ifade etti. Bu şekilde lojmanların azaltılmasının değil, geliri elde edecek kamu kurumu tarafından daha yaşanabilir lojmanların inşa edilmesinin amaçlandığını dile getirdi.

 

Torba yasa tasarısının TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki görüşmeleri devam ediyor. MTV ve diğer bazı vergilere zammı, lojmanlarla ilgili maddeleri de içeren tasarıda maddeler görüşülüyor. Bakan Ağbal doğru şekilde kullanıldığında torba yasaların faydalı olduğunu, toplumun sorunlarına çözüm getirmek için kullanılması gerektiğini ifade etti.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler