Maliye Bakanı’ndan 2018 Yılı Öğretmen Ataması Açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal öğretmen ataması hakkında konuştu. 2018 yılında yapılacak öğretmen alımında kaç öğretmen atanacağını ve bunun sebeplerini açıkladı.

36576
Daha Fazla Göster

Maliye Bakanı Naci Ağbal, öğretmen ataması hakkında açıklamalar yaptı. TBMM Genel Kurulunda milletvekilleri tarafından sorulan soruları yanıtlayan Maliye Bakanı Ağbal öğretmen alımı konusunda Milletvekili Özdemir’den gelen soru üzerine bilgiler verdi. 2018 yılında yapılacak öğretmen ataması sayısı ve gerekçesini açıkladı.

Maliye Bakanı Ağbal öğretmen alımı konusunda Milli Eğitim Bakanı Yılmaz’la gereken çalışmaları yaptıklarını ifade etti. 2018 yılında kamuya alınacak personel sayısının ve kurumlara dağılımının bakanlıklarla görüşüldüğü, artan bir personel ihtiyacı olduğunu kaydetti. Ağbal artan ihtiyaca rağmen bütçe sınırları içinde atama yapılacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığına 2018 yılında en az 40 bin öğretmen ataması yönündeki talepler üzerine Bakan Naci Ağbal; gerek bütçe imkanları gerekse öğretmen ihtiyacı göz önüne alınarak bir sayı belirlendiğini ifade etti. MEB ile yaptıkları görüşmeler sonucunda 20 bin öğretmen atamasında karar kılındığını vurguladı.

Bakan Ağbal’ın bu açıklamaları, atanamayan öğretmenler için olumlu görünmüyor. Zira gerek söz verildiği halde yapılmayan 10 bin ek atama, gerekse 2018 yılı için istenen 40 bin atama konusunda Bakan Ağbal oldukça kesin konuştu. 2018 yılına eğer büyük bir sürpriz olmazsa öğretmen alımı sayısı 20 binde kalacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Maliye Bakanı’ndan 2018 Yılı Öğretmen Ataması Açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!