Maliye Bakanı’ndan Emekli, İşçi ve Memur Maaşı ve Yıpranma Payı Açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal emekli, işçi ve memur maaşları hakkında konuştu. Maliye Bakanı TBMM’de sağlık personeline yıpranma payı konusunda da açıklama yaptı.

41130
Daha Fazla Göster

Maliye Bakanı Naci Ağbal, mecliste maaş açıklaması yaptı. TBMM Genel Kurulunda soru cevap bölümünde milletvekillerinden gelen soruları yanıtlayan Maliye Bakanı Ağbal, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in sorusuna da cevap verdi. Bakan Ağbal memur maaşı, işçi ve emekli maaşları konusuna da kısaca değindi.

Soruyu Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer sordu. Türk-İş araştırmasında 4 kişilik ailenin açlık sınırının 1663, yoksulluk sınırının 5416 TL olduğunu hatırlatan Gürer, enflasyon artışının ise yüzde 12,29 olduğunu kaydetti. Geçim maliyetinin en az 2055 TL olduğunu ve zamlar nedeniyle esnafın, işçinin, emeklinin, memurun mağduriyet yaşadığını ifade etti.

Gürer ayrıca emeklilikte yaşa takılanlar için umudun mümkün olup olmadığını sordu. 2018 yılında atanacak öğretmen, sağlık personeli sayısı ile kadro verilen taşeron işçi sayısını ve kadro verilmeyenlerin durumunu sordu.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, çalışanların, emeklilerin, işçilerin refah seviyesinin artırılması, gelirlerinin artırılması konusunda bugüne kadar önemli düzenlemeler yaptıklarını belirtti. Memurun, emeklinin işçinin eline geçen net maaşın, enflasyona oranla 2002 yılının çok üzerinde olduğunu kaydetti.

Bakan Ağbal’ın açıklamalarına göre hükümet olarak ekonomi büyütüldü. Diğer yandan sosyal kesimlerin refahını artıracak adımlar atıldı. Her zaman çalışanların yanında olduklarını ifade eden Ağbal, ülkenin ihtiyaçlarına bağlı olarak gerekenin yapılacağını belirtti.

Bakan’ın yıpranma payı konusundaki açıklamaları da dikkat çekti. Cumhurbaşkanı’nın bu konuda müjdeyi verdiğini, Sağlık Bakanlığı ile çalışmanın sürdüğünü dile getirdi. Bakan Demircan’ın bu konuyu Bakanlar Kuruluna getirdiğini belirtti. Yakında müjdeli haberin geleceğini kaydetti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Maliye Bakanı’ndan Emekli, İşçi ve Memur Maaşı ve Yıpranma Payı Açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 sene önce

    YIPRANMA PAYININ GEÇMİŞ YILLARDAKİ ÇALIŞMALARIMIZIDA KAPSAMASI ADİL OLACAKTIR.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!