1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. Maliye Bakanlığı 2000 Personel Alımı İçin İİBF’liler İlan Verdi
Maliye Bakanlığı 2000 Personel Alımı İçin İİBF’liler İlan Verdi

Maliye Bakanlığı 2000 Personel Alımı İçin İİBF’liler İlan Verdi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları 2000 personel alımı yapılacağın açıklamasının üzerinden 1 yıldan fazla zaman geçti ama ilan henüz yayımlanmadı. İİBF’liler yetkililere seslenerek gazete ilanı verdi!

A+A-

5 Şubat 2018 itibarıyla Hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ Maliye Bakanlığına 2 bin personel alımı kapsamında 1000 gelir uzman yardımcısı, 1000 de vergi müfettiş yardımcısı alımı yapılacağı açıklanmıştı.

2017 KPSS puanlarının yanmaması için 2018 KPSS’den önce alımın gerçekleştirilmesi şart oldu! 2017 yılı Mayıs ayında alınacağı belirtilen 2000 personel alımı açıklamasının ardından Bekir Bozda da açıklama yapmış ve henüz Maliye’den ses çıkmamıştır.

İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi İİBF Mezunları da gazete ilanı vererek yetkililere seslendi. İİBF’lilerin talepleri ve beklentilerinin yer aldığı ilan tam metni de şu şekildedir.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız Sayın Maliye Bakanımız Sayın Çalışma Bakanımız; 2017 KPSS-A sınavına girmiş 110 bin iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunu olarak Mayıs 2017’den itibaren Maliye Bakanlığımızdan ilan bekliyoruz.

2017 KPSS-A’dan aldığımız yüksek puanlara rağmen Maliye Bakanlığından henüz bir İlan yayımlanmadı. Özellikle istihdam seferberliğinin sürdüğü son zamanlarda gelen kurum İlanlarının hemen hemen hiçbirinde yer alamadık. En az iki yıllık emeğini bu yolda harcamış fakat işsiz durumdaki vatan ve millet sevdalısı gençler olarak büyük bir heyecanla aylardır beklemiş olduğumuz 3000 Gelir Uzmanı Yardımcılığı ilanıyla müjdelenmek istiyoruz.

Ayrıca 500 SGK Denetmeni Yrd. 500 Mali Hizmetler uzman yardımcısı ve İhdası daha önce yapılmış olan 1000 Devlet Gelir Uzman Yardımcısı ve 1000 Vergi Müfettiş yardımcısı ilanlarının 2018-KPSS öncesinde yayımlanmasını ve 2017 KPSS-A puanlarımızı kullanabilmeyi talep ediyoruz. Gelecek 3000 Gelir Uzman yardımcısı ilanıyla güçlü Maliye ve daha güçlü bir Türkiye için devam diyoruz.

iibf-gazete-ilani.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler