1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Maliye Bakanlığı 500 Memur Alımı Yapacak
Maliye Bakanlığı 500 Memur Alımı Yapacak

Maliye Bakanlığı 500 Memur Alımı Yapacak

Maliye Bakanlığı 500 vergi müfettiş yardımcısı alımı ilanı yayımlandı. Vergi müfettiş yardımcılığı giriş sınavı duyurusu kapsamında başvurular 2-20 Temmuz 2018 tarihlerinde olacak. Maliye Bakanlığı 500 personel alımı şartları için tıklayınız.

A+A-

My Memur olarak dün yaptığımız haberimiz sonuç verdi ve gerek Gelir İdaresi Başkanlığı gerekse Maliye Bakanlığı 2000 Personel alımı ilanlarının yayımlanması için harekete geçildi. Maliye Bakanlığı da 500 personel alımı ilanını DPB’de yayımlayarak başvuru tarihlerini açıkladı.

Maliye Bakanlığı 2018 yılı memur alımları kapsamında 500 vergi müfettiş yardımcısı alımı yapacak. ÖSYM tarafından A Grubu kadrolar için 2017 KPSS puanları geçerli olacak. Başvurular 2 Temmuz 2018 - 20 Temmuz 2018 tarihleri arasında olacaktır.

Maliye personel alımı KPSS puan şartı! 21-28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının; KPSS17, KPSSP18, KPSS22, KPSS23, KPSS27, KPSSP28, KPSS47 ve KPSS48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan alanlar başvuru yapabilecek.

Maliye Bakanlığı 500 memur alımı genel şartları! 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinde yazılı nitelikleri haiz olmak.

Maliye personel alımı yaş ve askerlik şartı: Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. (1 Ocak 1983 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak gerekiyor. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak gerekmektedir.

Memur alımı mezuniyet şartı: En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak gerekiyor.

Daha önce Vergi Müfettiş Yardımcılığı Sınavına katılmamış veya en fazla iki kez katılmış olmak, Başvuruyu, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığınca yayımlanan Giriş Sınavı Duyurusunda belirtilen şartlara uygun olarak süresi içerisinde yapmış olmak gerekiyor.

Personel alımı KPSS şartı; 21-28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı için Sınava İlişkin Bilgiler bölümünün 3’üncü bendinde belirlenen puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, başvuru yapanlardan en yüksek puan sıralamasına göre ilk 2500 aday arasında bulunmak gerekiyor. (Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.)

Sağlık durumunun Türkiye'nin her yerinde görev ve yolculuk yapmaya elverişli olduğuna dair yazılı beyanda bulunmak, Yapılacak soruşturma sonucunda Vergi Müfettişliği mesleğinin gerektirdiği nitelikleri haiz bulunduğu anlaşılmış olmak gerekiyor. Maliye Bakanlığı 500 Personel alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler